Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

İş kazaları, iş hayatının belki de en korkulan ve istenmeyen vakalarından birisi olarak sayılabilir. Ancak bu konuda BSH firmasının çalışma koşulları ülkemizde oldukça iyi standartlarda bir iş sağlığı ve güvenliğine sahip. Bu kapsamda bunu bir zorunluluk olarak görmek yerine bir çalışma kültürü olarak gören firma, Çerkezköy Yerleşkesindeki üretim alanının tamamında ardı ardına kayıp günlü kazasız saat rekorları kırıyor.

BSH, çalışma alanlarındaki iş sağlığı ve güvenliği konusunda üretim fabrikaları arasında adeta bir ilke imza atıyor. Firmanın Çerkezköy Yerleşkesinde bulunan Çamaşır Makinesi Fabrikası, tam 4 milyon kayıp günlü kazasız saate ulaştı. İşte detaylar!

Zorunluluk Değil Bir Kültür

İşçi sağlığı ve güvenliğine dair tam ve eksiksiz çalışmak bazı firmalar için bir yasal sorumluluk ve zorunluluk iken bazı firmalar içinse bir çalışma kültürü olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuyu zorunluluktan ziyade çalışma kültürü olarak gören firmalardan birisi de BSH. 4- 10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında değerlendirmelerde bulunan BSH Türkiye CTO ve COO’su Hakan Mandalı, konuya dair yapmış olduğu bir açıklamada “Kazasız saatlerimizin devamlılığı adına sektörümüze bu alanda da öncülük ediyoruz. Aynı kararlılıkla dünya çapında iş güvenliği alanında ‘Türkiye Standartları’ olarak anılacak noktaya ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Sıfır İş Kazası hedefine ulaşmak için çabalayan ve bunun için de insan odaklı bir kurum kültürünü benimseyen dünya çapında iş güvenliği alanında birçok başarıya ev sahipliği yapıyor. Aynı şekilde Türkiye Çerkezköy Yerleşkesi’nde faaliyet gösteren Türkiye BSH Çamaşır Makinesi Fabrikası da, 4 milyon kayıp günlü kazasız saat ile BSH fabrikaları arasında bir ilke imza atmayı başardı.

Sürdürülebilir ‘Sıfır Kaza’ Politikası

Çalışan güvenliğini garanti altına almayı hedeflediklerini söyleyen Hakan Mandalı ayrıca, “BSH Türkiye olarak tüm iş operasyonlarımızda sürdürülebilir ‘Sıfır Kaza’ politikasını benimseyerek her bir çalışanımızın kendisini iş güvenliğinden sorumlu hissettiği ve geri bildirimlerini doğrudan paylaşabildiği iş güvenliği kültürümüzü sürekli geliştiriyoruz. Yılda yaklaşık 7 milyon adet üretim kapasitesine sahip Çerkezköy fabrikalarımızda 8 bine varan çalışanımız görev yapıyor. Metal iş kolunda faaliyet gösteriyoruz ve iş koşullarımızı iyileştirerek aynı kararlılıkla dünya çapında iş güvenliği alanında ‘Türkiye Standartları’ olarak anılacak noktaya ulaşmayı hedefliyoruz,” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz