Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Fintech pazarının lider markası olan iyzico, aynı şekilde öncü ürünleriyle finansal hizmetleri demokratikleştiriyor. İlk 10 yıllık faaliyet sürecini geride bırakan firma, ikinci 10 yıl stratejisi içerisinde alışverişi hem son kullanıcılar hem de üye işyerleri için dönüştürmeye ve dijitalleştirmeye odaklanacak.

2013 yılında finansal hizmetleri demokratikleştirmek ve daha fazla tabana yaymak gibi bir vizyonla kurulan iyzico, 10. yıl dönümünü kutluyor. Ancak ilk 10 yılı geride bırakan iyzico kolları hemen önümüzdeki 10 yılı inşa etmek için sıvamış durumda. Şu an için halihazırda 100 bin üye iş yeri, 4 milyon kullanıcı ve 70 milyar TL işlem hacmine ulaşan iyzico, gelecek dönem için de KOBİ’lerin büyümesine ve dijital dönüşümleri için tamamlayıcı hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

‘Finansal Hizmetleri Demokratikleştireceğiz’

Üye iş yeri sayısını son 1 yılda yüzde 20 arttıran iyzico CEO’su Orkun Saitoğlu, önümüzdeki 10 yıla dair planlarını açıkladığı konuşmasında; “iyzico olarak, 10 yıl önce finansal hizmetleri demokratikleştirme vizyonuyla yola çıktık ve ödemeler alanında bunu gerçekleştirdik. İkinci 10 yılımızda ise finansal hizmetleri demokratikleştirmeye devam ederken KOBİ’lerin büyüme serüvenlerinde yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz. Dijitalleşme yoluyla performans ve verimliliklerinde sağlanacak artışın ülkemizin ekonomik büyümesi açısından da öneminin farkındayız. Biz bu noktada iyzico olarak, alışverişin etrafında demokratik bir ekosistemin varlığını güçlendirmek için yeni dönemimizde finansal hizmetleri hem üye işyerleri için hem son kullanıcılar için dijitalleştireceğiz” dedi.

Herkes İçin Güvenlik

Sektörel açıdan kendilerini değerlendiren ve Türkiye’de ödemeler pazarının öncüsü olduklarını belirten Saitoğlu, 10 yıldır Türkiye’de hem son kullanıcıların hem üye işyerlerinin güvenli alışveriş alt yapılarını oluşturduklarını da hatırlattı. Bu konuya ilişkin ayrıca “KOBİ’lerin hızlı gelişim gösteren e-ticaretten daha fazla pay alabilmesi için geliştirdiğimiz iyzico ile Öde üye işyerlerimizin müşterilerine yüzde 37 daha hızlı tamamlanan bir ödeme deneyimi sağladık. Bu avantajları sayesinde iyzico ile Öde, 2021-2022 döneminde işlem adedi bazında yüzde 155 büyüme kaydetti. Bugünse 35 binden fazla üye iş yerimiz tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl içerisinde iyzico ile Öde’yi kabul eden üye işyerlerinin e-ticaret işlemlerinin yüzde 20’si iyzico ile Öde üzerinden gerçekleşti” dedi. 

Diğer yandan e-ticarette güvenli ödeme yolculuğunun önemini de vurgulayan Saitoğlu, “iyzico olarak alışveriş deneyimini uçtan uca sahiplenmeyi hedefliyoruz. Burada araştırma aşamasından ürünü bulduğu anda karar vermesine, satın almaya geçerken kampanyalardan faydalanmasına, satın alma aşamasında hızlı, güvenli ve kolay ödeme yapmasına ve sonrasında Korumalı Alışveriş, Kolay İade özelliklerimiz ile tüm alışveriş sürecinde kullanıcılarımızın yanında olmak için çalışmalarımıza başladık“ dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz