Okuma Süresi
1 dakika

TCL Electronics, inovasyon odaklı ürünleri ve akıllı yaşam vizyonuyla Türkiye pazarında resmi olarak faaliyete başladı. TCL Electronics, Türkiye ofisini İstanbul’da açtığını duyururken, geleceğe yönelik kritik hedeflerini de paylaştı.

Akıllı teknoloji çözümleriyle yaşamı zenginleştiren yenilikçi çözümler sunan TCL, özellikle TV kategorisindeki başarısıyla, son dönemde Türkiye’de de adından söz ettirmeyi başarmıştı.

TCL Electronics Türkiye Ofisi açılışına katılan TCL Electronics Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Sunny Yang, Türkiye pazarına, yenilikçiliğe ve her evde mükemmeliyetçi teknolojiye ilham verme vizyonumuzla adım attıklarını vurguladı, 2024 özelindeki yaklaşımlarını ise ‘Daha Büyük, Daha İyi ve Ötesi’ olarak açıkladı. Büyük ekran pazarında hem 98 inç kategorisinde küresel pazar lideri hem de dünya çapında pazara öncülük eden Google TV markası olmayı başardıklarını söyledi.

TCL Electronics Türkiye Genel Müdürü Timo Xu ise hedeflerinin 2028 yılında Türkiye TV pazarında lider konuma gelmek olduğunu söylerken, Bilkom ile olan iş ortaklığı ile pazarda önemli bir yer elde ettiklerini ve bu başarıyı yeni dönemde de üzerine koyarak devam ettirmek istediklerini belirtti.

BİLKOM Genel Müdürü Fikret Ballıkaya ise yaptığı değerlendirmede, TCL Electronics ile işbirliklerinin hedeflerine başarıya ulaştığını ve bugün TCL’nin Türkiye’de pazara sunduğu ürünlerin Türkiye’de üretildiğini ve bu ürünlerin yerlilik oranını arttırdıklarını vurguladı. Şimdi ise Türkiye’nin TCL için bir üretim merkezi olması konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi. TCL’nin 200 binden fazla haneye ulaştığını belirtti.

Üst düzey TV’lerden, akıllı ev ürünlerine kadar uzanan güçlü bir portföye sahip olan TCL Electronics, yeni dönemde Türkiye’de farklı bir teknoloji deneyimi sunmaya hazırlanıyor. TCL, bu yeni yolculuğa kalite ve yenilikçilik taahhütleriyle çıkarken, bölge ülkelerine de liderlik edecek olan Türkiye ofisiyle, ülkemizdeki varlığını önemli ölçüde güçlendiriyor. Sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve müşteri memnuniyetine odaklanan TCL, Türkiye’de tüketici elektroniği sektöründe farklı bir bakış açısı ile var olmaya hazırlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz