go-sharing-teknosafari

Son yıllarda İstanbul başta olmak üzere dünya genelinde artış gösteren e-moped pazarı, trafiğe alternatif bir çözüm olarak sunuluyor. Popülaritesi her geçen gün artan e-moped pazarı, 2021 yılında 12 milyon kullanıcıya ulaştı.

Küresel boyutta son bir yılda moped dünyasında birçok gelişme yaşandı. Yenilikler ve yapılan araştırmalar kapsamında 2021 Küresel Moped Pazarı Raporu yayınlandı. E-moped uygulamalarına yapılan kayıtların %33 arttığını gösteren rapor, paylaşımlı moped pazarının dünya çapında 12 milyon kullanıcıya ulaştığını belirtiyor.

go-sharing-istanbul-teknosafari

Bunların yanında, moped hizmeti verilen şehir sayısı %43 artarak 175’e ulaştı. Raporda, paylaşımlı moped kullanıcılarının 3’te 2 gibi bir oranının erkek olduğu belirtildi. Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi GO Sharing pazardaki lider şirketlerden biri oldu. Ayrıca raporda paylaşımlı moped pazarında en çok büyümenin Tayvan ve ABD’de yaşandığı, en güçlü büyümenin ise Batı Avrupa bölgesinde olduğu belirtildi. 2021 yılında da etkilerini göstermeye devam eden pandemiden dolayı evlere kapandığımız dönemde bile sektörün büyüdüğüne ve tüm dünyadaki paylaşımlı moped sayısının 110 bine ulaştığına dikkat çekildi.

Konu ile alakalı Go Sharing Türkiye Ülke Müdürü Anıl Ünkaya, “Evlerimize kapandığımız bir dönemde şehirlerarası yolculuklar da dahil olmak üzere tüm ulaşımlarda bir azalma gerçekleşti. Buna rağmen e-moped dünyasında yaşanan %33’lük artış sektörün sunduğu alternatif ulaşım modeline ihtiyacın arttığını gösteriyor. Moped hizmeti verilen şehirlerin sayısının da %43’lük bir artışla 175’e ulaştığını görüyoruz. Önümüzdeki yıllarda da bu ihtiyacın ve ulaşımda paylaşımlı mobilite alternatiflerinin artacağını öngörüyoruz.” şeklinde yorumlarda bulundu.

İlginizi Çekebilir:

Oyunlar için haftada 1.7 milyar dolar harcandı

Ücretsiz Adobe Creative Cloud Express yayınlandı

Mouse yerine göz ile tıklama teknolojisi kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz