Okuma Süresi
1 dakika

TECNO, bugün yeni katlanabilir telefon konsepti olarak öne çıkan Phantom V’yi duyurdu. Üstelik bu cihaz hem katlanıyor hem uzuyor.

Çin merkezli TECNO, özellikle ülkemizde yaptığı yatırımlarla ardından sıkça söz ettiriyor. Hatırlarsanız TECNO, geçtiğimiz haftalarda ülkemizde satışa sunacağı yeni ürünleri bir Metaverse etkinliğinde tanıtmıştı. Aynı zamanda markanın gün ışığında renk değiştiren telefonu TECNO Camon 19 Pro da 2 adet tasarım ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Bugün ise TECNO, yeni katlanabilir telefon konseptini tanıttı. Bu konsept Samsung’un Fold ve Flip cihazlarının aksine hem katlanıyor hem uzuyor.

TECNO’nun Yeni Phantom Vision v Konsepti

GSMArena tarafından yayınlanan videoda TECNO’nun yeni konsept telefonu Phantom Vision V duyuruldu. Samsung Galaxy Fold telefonlar gibi katlandığı belirtilen ürün aynı zamanda Oppo’nun uzayabilen akıllı telefon serisi X’in de bazı özelliklerini taşıyor. Böylece telefon katlı değilken sahip olduğunuz ekran yetmediğinde telefonun ekranını uzatarak 10.1 inçlik devasa bir ekrana sahip olabiliyorsunuz.

Potansiyel bir tablet katili olarak adlandırılan bu telefonun muhtemel sistem özellikleri hakkında şimdilik bir bilgi paylaşılmadı. TECNO yetkilileri telefonun şu anda konsept aşamasında olduğunu ve seri üretime geçirilip geçirilmeyeceği konusunda bir belirsizlik olduğunu da belirtiyor.

Bu telefon 2023 ya da 2024 yılında piyasaya sürülecek olursa Phantom Vision V’nin bugüne kadarki en pahalı katlanabilir telefon olacağından hiç şüphemiz yok.

TECNO Camon 19 Pro’ya 2 Ödül Birden

TECNO, geçtiğimiz günlerde aldığı iki ödülle gündemimize gelmişti. Sizlerle paylaştığımız haberin detaylarına göre; CAMON 19 serisinin en güçlü modeli olarak öne çıkan CAMON 19 Pro, “Mondrian” isimli özel bir versiyona sahipti. Boston Güzel Sanatlar Müzesi iş birliğinde tasarlanan bu akıllı telefonun benzersiz bir özelliği vardı. TECNO CAMON 19 PRO Mondrian, “Sunlight Drawing” isimli bir teknolojiye sahipti. Bu sayede güneş yoğunluğu ile açısına bağlı olarak renk değiştirebiliyordu. İşte bu teknoloji, akıllı telefona İtalya’dan A’Design Award ve ABD’den MUSE Design Awards ödülünü kazandırdı.

Tecno Camon 19 Pro Mondrian’ın arka kapak tasarımında özel bir kimyasal işlem bulunuyor. Bu işlem sayesinde geleneksel akıllı telefon tasarımında boyut atlanmış oldu. Dolayısıyla bu tasarım ödülünü almak da Tenco Camon 19 Pro Mondrian için kaçınılmaz oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz