Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Teknoloji dünyası içerisinde oldukça önemli bir yeri olan CIO Ödüllerinin 14.sü bu yıl da sahiplerini buldu. 2010 yılından bu yana yapılan ve teknoloji liderlerine takdim edilen CIO Ödülleri için 180’den fazla proje, jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Yoğun ilgi gören törende 56 teknoloji lideri ödül almaya hak kazandı.

2010 yılından bu yana yapılan ve bu yıl 14.sü gerçekleşen CIO Ödülleri Töreni kapsamında yapılan değerlendirmeler sonunda, Yılın En İyi CIO’ları, İnovatif Liderler, Teknoloji Liderleri, Kamu Liderleri, Stratejik Dönüşüm Liderleri ve En İyi Maliyet Tasarrufu Projeleri kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak ilk kez Geleceğin Liderleri ve En Etkin Liderler kategorisinde de ödül verildi. İşte detaylar!

Zirvenin Açılış Konuşması Türkiye İş Bankası CEO’sundan

Bu yıl 14.sü düzenlenen CIO Ödülleri Töreninden önce gerçekleşen Future of CIO Summit etkinliği, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Birbirinden değerli CIO’ların katıldığı panellerin ve sektördeki öncü şirketlerin sunumlarının olduğu etkinlikte moderatörlüğü Kadir Çöpdemir üstlendi. Açılış konuşmasını yapan Türkiye İş Bankası CEO’su Hakan Aran, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “CxO unvanının içerisindeki ‘x’in temsil ettiği finanstan teknolojiye, operasyondan genel müdürlüğe kadar çeşitli görev alanları var. Tüm bu ‘x’lerin hakkını vermek için de derinlemesine bilgi, deneyim ve yönetsel becerilere sahip olmak gerekiyor. CFO iseniz finansı çok iyi bilmeniz gerekiyor, hazinede çalışıyorsanız hazineyi, kredi alanında görev yapıyorsanız krediyi, risk yönetimini çok iyi bilmelisiniz. Son olarak, geleceğin CEO’larına şunu tavsiye etmek istiyorum: Ekiplere ayrılan zaman, bir üst role hazır olmak için oldukça önemli bir unsur. Bu nedenle, liderler zamanlarının %50’sini kendi ekiplerine yani dikeye, kalan %50’sini ise C düzeyindeki diğer ekiplere yani yataya ayırmalı.”

Onur Ödülleri Takdim Edildi

Bu yılki etkinlikte ayrıca, bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı projeleri için CIO Onur Ödülleri de takdim edildi.  Onur ödüllerinin sahipleri ise, Arkas Holding CIO’su Mert Oruz, A101 CIO’su Bilal Genç, IGA IST System Genel Müdür Yardımcısı Dr. Reha Çetin, AgeSA CIO’su Fahri Arkan, Arçelik CIO’su Yekta Caymaz, Türkiye İş Bankası Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sabri Gökmenler, Yıldız Holding CIO’su Gül Erol, Çalık Holding CTO’su Ali Fuat Çötelioğlu ve Garanti BBVA Mühendislik Hizmetleri ve Veri Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz