Okuma Süresi
1 dakika
Bir süredir kripto para piyasalarında ardı ardına zorlu günler yaşanırken Binance konusunda meydana gelen sorunlar ise tamamen çözüldü. Bitcoin’de (BTC) yaşanan ağ tıkanıklığı, kripto piyasaları ve tabii ki Binance’yi de etkiledi. Hatta bu durum Binance’in iki kez BTC çekimlerini askıya almasına dahi yol açtı. İlk sorunların bir şekilde çözüme kavuşturulmasından sonra, Binance kaynaklı olarak çekimler de bir kez daha durduruldu.
Bir süredir ardı ardına şanssızlıklar yaşayan Kripto par piyasaları, sonunda bu zorlu günleri geride bırakmayı başardı. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Bitcoin (BTC) ile ilgili para çekim işlemlerini ikinci kez kapatmak zorunda kaldı. İşte detaylar!

Binance’de Ardı Ardına Sorun Krizi

Dün akşam saatlerine doğru yapılan açıklamada, Binance Bitcoin’de ağ tıkanıklığı sorunu yaşadığını ve bu nedenli olarak da çekim işlemlerinin durdurulduğunu beyan etti. İlk olarak saat 18:15 civarında gerçekleştirilen bu açıklama, daha sonra 1 saat sonra yeniden tazelendi ve saat 19.15’te sorunların çözülmüş olmasından dolayı çekimlerin yeniden yapılabileceği açıklandı. Fakat bu şekilde gelen açıklamanın ardından sabaha karşı 4:15 sularında Binance’in resmi Twitter hesabından bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamaya göre ise biriken işlemlerdeki hacmin büyüdüğü ve bu nedenle de BTC çekim işlemlerinin bir kez daha durdurulduğu duyuruldu. Ancak bu duyuruda belirtilen sorunun nedeni ise Binance’in kendisiydi. Çünkü Binance komisyon ücretlerinden dolayı bir sorun yaşandığını ancak geliştirici ekibin bununla ilgili çalıştığını aktardı.

Kriz Yönetiminde Profesyonel Tutum

Bahsi geçen sorun ise saat 7’ye doğru çözüme kavuşturuldu. Akabinde ise bu sorunun çözülmesi ile birlikte işlemlerin yeniden başladığı bilgisi verildi. Ve hatta gelecekte yeniden bu şekilde bir sorun yaşanmaması için gerekli güncellemelerin yapıldığı belirtildi. Yani sonuç olarak artık Binance kullanıcıları an itibarıyla borsada Bitcoin ile işlem yapmaya devam edebiliyor diyebiliriz. Binance’te yaşanan bu olayların BTC ya da diğer kripto varlıklarda çok büyük değer kayıplarına neden olmadığı görüldü. Hatta yaşanan bu olay, Binance’in kriz yönetiminde oldukça profesyonel davrandığı da ortaya çıkmış oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz