tesla-elon-musk-doge-teknosafari

Elon Musk tarafından geçtiğimiz dönemlerde duyurulan gelişme, son aşamaya gelmiş durum. Tesla, DOGE ile satışlara yakında başlayacak.

Kripto para piyasaları son zamanlarda oldukça hareketli. Çoğu kripto para birimi ciddi bir şekilde değer kaybederken, bu durumun ne zamana kadar süreceği merak ediliyor. Bu aşamada ise Tesla tarafından gelen DOGE haberi, kripto para birimini hareketlendirdi.

Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin ile Tesla ödemelerini kabul etmeye başlamıştı. Ancak küresel ısınmaya olan etkisi sebebi ile bundan vazgeçmişti. Ardından ise DOGE ile ödeme için çalışmalar başlamıştı. Bu çalışmalar, artık son aşamaya gelmiş gibi gözüküyor.

elon-musk-tesla-doge-teknosafari

Tesla resmi sitesinde paylaşılan bilgilere göre DOGE ile ödeme konusunda şartlar belirlenmiş durumda. Artık kullanıcılar, QR kod tarayarak ya da belirli bir adresi kopyalayarak DOGE transferi ile ödeme yapabilecek.

Birkaç gündür gündemde olan konu, sızıntı olarak paylaşılmıştı. Durumun ardından Tesla, hızlı bir tepki göstererek sızdırılan bilgileri net bir şekilde paylaştı. Paylaşım ile birlikte DOGE de hızlı bir şekilde değerlenmeye başladı. Önce 17 cent, sonrasında da 18 cent sınırını geçen DOGE, Tesla’nın haberi ile 21 cent seviyelerine çıktı.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu

Radeon Super Resolution, %70’e kadar FPS artırabilir

Nvidia, yenilenmiş RTX 3080 modelini duyurdu

ASUS OLED ekranlı dizüstü modellerine yenilerini ekledi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz