instagram-edit-grid-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Meta çatısı altında çalışmalarına devam eden Instagram, kullanıcılar tarafından beklenen Edit Grid özelliğini duyurdu. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, profil ızgarasındaki görsellerin yerlerini değiştirebilecek.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Kullanıcıların şikayetlerini ve önerilerini dinlemeye özen gösteren Instagram, Edit Grid özelliğini duyurdu.

Uygulamaya gelecek yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, profillerinde yer alan görsellerin sıralamasını değiştirebilecek. Şimdiye kadar kronolojik olarak devam eden profil akışı, artık çok daha esnek bir yapıya sahip olacak.

edit-grid-instagram-teknosafari

Yeni özellik, Instagram hesabında paylaşılan gönderilerin, kullanıcının istediği şekilde sıralayabilmesine olanak tanıyor. Profil ayarlarında gözükecek olan ayar, kronolojik akış zorunluluğunun ortadan kalkacağını gösteriyor.

Ayrıca Instagram, çıkartmalar üzerinde de geliştirmelerine devam ediyor. Hikayeler üzerine eklenen yeni özelliğin, istenilen emojiyi seçerek tepki verilmesini sağlıyor. Tüm bu fonksiyonların ne zaman yürürlüğe gireceği konusunda ise herhangi bir bilgi paylaşılmış değil.

Instagram, uzun zamandır talep edilen yeni özelliği geliştiriyor. Ancak bu özelliğin ne zamandan itibaren kullanılabileceği bilinmiyor. Zira sosyal medya platformunun web sitesi üzerinden paylaşım yapma özelliği de yoğun bir şekilde talep edilmesine karşın 1 yıldan uzun süre test aşamasında tutulmuştu.

İlginizi Çekebilir:

Meta, evden çalışma sürecini uzattı – 2022

Apple, 2021’de App Store geliştiricilerine ne kadar ödedi?

Take Two, Zynga şirketini satın alıyor

2022 Altın Küre kazananları belli oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz