Snapchat geçen sene çıkardığı Spectacles gözlükleriyle bekleneni yakayalamış ve firma 40 milyon dolar kaybetmişti. Görünen o ki Snapchat Spectacles macerasına kaldığı yerden devam etmek istiyor. Sosyal medya platformu, şansını bu kez de dünyanın en ünlü markalarından olan Gucci ile yaptıkları anlaşmayla deneyecek. Şirket, sadece sınırlı sayıda üretilecek olacak Gucci imzalı AR gözlüklerini tanıttı.

Snapchat’in geliştiricisi olan Snap, geçtiğimiz yıllarda çıkardığı ama başarısız olarak nitelendiren gözlükleri için Gucci’ye yeni bir iş birliğine imza attı. AR gözlükleri için Gucci ve Hollywood film yapımcısı Harmony Korine ile iş birliğine giden şirket, artırılmış gerçeklik efektlerini “giyilebilir sinema” eseri yaratmak için kullandı. Gözlüğün tasarımı Korine’ye ait.
El boyaması lensler, şeker pembesi ve neon sarısı da dahil olmak üzere doygun tonlara sahip ve metal çerçevelerde özel yapım kabartmalar içeren gözlüklerin Korine’nin resimlerinde, fotoğraflarında ve filmlerinde kullanılan renk paletinden esinlenildiğini belirtildi.

Geçtiğimiz hafta Miami’de düzenlenen Art Basel 2019’da gözlüğün kısa filmi seyredildi. Kısa filmdeki görüntülerin tamamının Spectacles 3 AR gözlükleriyle çekildiği biliniyor.

 

Snapchat ve Gucci’nin iş birliğiyle ortaya çıkan özel tasarım gözlüklerin sadece 50 adet üretileceği belirtildi. Ancak gözlüklerin fiyatı henüz açıklanmadı. Snapchat’in geçtiğimiz sene 380 dolara bu gözlükleri sattığı biliniyor ancak sınırlı sayıdaki özel tasarım yeni gözlüklerin fiyatının ise 380 dolardan çok daha fazla olması bekleniyor.