amd-radeon-super-resolution-teknosafari

AMD, CES 2022’de birçok yeni teknolojisini tanıttı. RX 6500 XT ekran kartı ile birlikte binlerce oyunda desteklenecek olan Radeon Super Resolution (Süper Çözünürlük) teknolojisi, oyunlarda %70’e kadar FPS artırabilir.

CES 2022 fuarı, binlerce yeni teknoloji ile birlikte tamamlandı. AMD de etkinlik boyunca birçok yeni teknoloji ve ürününü tanıttı. Bunlardan biri olan Radeon Super Resolution, oyunlarda %70’e kadar performans artıracak.

Yonga üreticisi tarafından yayınlanan videoda, 1440P çözünürlükten 4K’ya (RSR açık) yükseltme yapıldığı görülüyor. Daha önemlisi ise Radeon Super Resolution teknolojisi kullanılarak, oyunlarda %70’e kadar performans artışı sağlanabilecek. Daha öncesinde AMD, Warframe’de %55 performans artışı göstermişti.

RSR teknolojisi, FidelityFX Super Resolution temeline inşa edilmiş bir teknoloji. Ayrıca teknoloji, sürücü düzeyinde desteklenebilecek. Yani oyun geliştiriciler, teknolojiyi oyun motoruna entegre etmek için ek zaman harcamayacak. Bununla birlikte oyuncular, özelliği doğrudan aktif edebilecek.

Teknoloji, tüm modern AMD Radeon RX grafik kartları tarafından destekleniyor. RSR desteğine sahip Adrenalin sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak durumun pek uzamayacağı düşünülüyor. AMD, yeni teknolojiyi şu şekilde tanıtıyor:

Radeon Super Resolution (RSR), AMD FidelityFX Süper Çözünürlük (FSR) teknolojimizde bulunan algoritmanın aynısını kullanan bir sürücü içi yükseltme özelliğidir. Oyuncular, uyumlu herhangi bir oyunda yeni performans düzeylerini ortaya çıkarmak için RSR’den yararlanabilir.

İlginizi Çekebilir:

Meta, evden çalışma sürecini uzattı – 2022

Apple, 2021’de App Store geliştiricilerine ne kadar ödedi?

Take Two, Zynga şirketini satın alıyor

2022 Altın Küre kazananları belli oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz