Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Son zamanlarda dünya çapında oldukça popüler olan elektrikli araçlar, Türkiye pazarında da gün geçtikçe daha çok talep ediliyor. Elektrikli araç piyasası içerisinde önemli bir yeri olan Tesla, ülkemizde adım adım daha fazla etki yaratmaya başlarken bugün resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Buna göre marka Model Y aracının Türkiye’deki ilk teslimatını bugün gerçekleştirdi.
Otomotiv sektörü içerisinde önemli bir paya sahip olmaya başlayan Tesla, Türkiye pazarında da adını gitgide daha fazla duyuran markalardan birisi. Global ölçekte değerlendirildiğinde önemli bir paya sahip olan marka, Türkiye’deki ilk teslimatını da bugün gerçekleştirdi. İşte detaylar!

İlk Tesla Türkiye’de

Dünyanın en yaygın elektrikli otomobil üreticilerinden birisi olan Tesla, Türkiye pazarına da geçtiğimiz ay giriş yapmıştı. Hatta yine geçtiğimiz hafta noter işlemleri başlamış ve ilk teslimatların da İstanbul Park’ta gerçekleşeceği duyurulmuştu. İşte tüm bu gelişmelerin ardından Tesla, resmi Twitter hesabından Türkiye’deki ilk Model Y teslimatlarının bugün gerçekleştirildiği bilgisini paylaştı. Markanın dünya çapında çok satan aracı olan Model Y’nin teslimatı, ülkemizde birçok kişi tarafından merakla ve ilgiyle bekleniyordu. Ve beklenen gün sonunda geldi. Tesla Model Y bugün Türkiye’deki sahipleri ile buluştu.

Tekerinize Taş Değmesin

Henüz geçtiğimiz ay Türkiye pazarına giriş yapan Tesla, bugün dünya çapında çok satan Model Y’yi sahipleri ile buluşturdu. Teslim gününün geldiğine ilişkin Tesla Europe Twitter hesabından paylaşım yapan firma, “Türkiye’de ilk Model Y teslimatları” ifadelerini kullandı. Tesla Türkiye’nin başında yer alan Kemal Geçer de aynı şekilde bir tweet atarak “İlk teslimatları yaptık. Tekerinize taş değmesin güne güle kullanın!” dedi.
1 milyon 630 bin TL’den başlayan fiyatlara sahip olan model, arkadan itişli, uzun menzil ve performans olmak üzere üç farklı versiyona sahip. Modelin ülkemizdeki sipariş miktarı konusuna değinen Gazeteci Emre Özpeynirci ise, Tesla’nın Türkiye’de 1000 sipariş belirlediğini fakat 10 binden fazla sipariş oluştuğunu belirtmişti. Diğer yandan markanın gitgide artan ilgiye karşılık olarak talebi karşılamak için haziran ayında teslimatları hızlandırma kararı aldığı da edinilen bilgiler arasında. Hatta siparişlerin yüzde 90’ının yıl sonuna kadar teslim edileceği söyleniyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz