Apple Watch Spotify İndir

Dijital müzik platformu Spotify, çevrimdışı ve telefonsuz bir dinleme deneyimi için Apple Watch uygulamasına ‘İndir’ özelliği getirdiğini açıkladı. 21 Mayıs tarihinden itibaren Spotify Premium kullanıcılarının; sevdikleri çalma listeleri, albümleri ve ‘podcast’ yayınlarını Apple Watch’a indirebilecekleri ve sesli içerikleri telefonlarından uzaktayken de dinleyebilecekleri belirtildi.  

Dijital müzik platformu Spotify, çevrimdışı ve telefonsuz bir dinleme deneyimi için Apple Watch uygulamasına ‘İndir’ özelliği getirdiğini açıkladı. 21 Mayıs tarihinden itibaren Spotify Premium kullanıcılarının; sevdikleri çalma listeleri, albümleri ve ‘podcast’ yayınlarını Apple Watch’a indirebilecekleri belirtildi. Bu sayede, sesli içeriklerin telefon ve internet bağlantısından uzaktayken de dinlenebileceği ifade edildi. 

Kullanıcıların, özellikten faydalanabilmek için şu adımları takip etmesi gerektiğine işaret edildi: 

  • Saatinize indirmek istediğiniz müzik ve podcast’leri bulun 
  • Çalma listesi, albüm ya da podcast yayınını seçin ve üç nokta (…) simgesine dokunun, sonrasında “Apple Watch’a İndirin” seçeneğini tıklayın. 
  • İndirme durumunu takip etmek için saat içerisindeki İndirilenler bölümüne gidin.  
  • Çalma listeleri, albümleri ya da podcast’leri kitaplığınıza indirdikten sonra, her birinin isminin yanında küçük yeşil oklar göreceksiniz. 
  • Kulaklığınızı takın ve nerede olduğunuzun bir önemi olmaksızın sevdiğiniz içerikleri dinlemeye başlayın. 

Apple Watch bünyesine eklenen ‘İndir’ özelliği, Spotify için bir süredir talep ediliyordu

Apple Watch Spotify İndir Özelliği

Diğer yandan; Apple Watch bünyesine eklenen ‘İndir’ özelliğiSpotify kullanıcıları tarafından uzun bir süredir talep ediliyordu. Özelliğin cihaz yazılımına entegre edilmesiyle beraber, Apple Watch’ta Spotify için halihazırda var olan bir dizi seçeneğe bir yenisi daha eklenmiş oldu. Apple Watch’ta yer alan diğer özellikler ise şu şekildeydi: 

  • Bağlan ve Kontrol Et: Tüm kullanıcılar istedikleri içerikleri çalmak, duraklatmak ve şarkı ya da ‘podcast’ yayınlarını atlamak gibi kontrol özelliklerini sadece bileklerindeki saate dokunarak kullanabiliyor.
  • Streaming: Premium kullanıcıları ayrıca, sevdikleri tüm içerikleri saatleri üzerinden dinleyebiliyor. Spotify, şimdiyse bu kullanıcıların telefonlarını yanlarına bile almalarına gerek olmadığına işaret ediyor.
  • Siri entegrasyonu: Kullanıcılar; Apple Watch’taki Siri desteğiyle, “Merhaba Siri” de diyebiliyor ve ardından en sevdikleri şarkılar, sanatçılar, albümler, çalma listeleri ve ‘podcast’ yayınları için çalma komutu verebiliyor. Kullanıcılar ayrıca; müzikleri ‘Siri’ ile beğenebiliyor, o anda neyin çaldığını ‘Siri’ye sorabiliyor ve ses, şarkı atlama, çalma ve duraklatma gibi medya ayarlarını kontrol edebiliyor.

Bununla birlikte; tüm bu özellikler, kullanıcılar için gerçek bir çevrimdışı ve telefonsuz sesli içerik deneyimi yaratmayı hedefliyordu. Yeni çevrimdışı özelliğin, gelecek haftalarda dünya genelindeki tüm Premium kullanıcıların beğenisine sunulacağı dile getirildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple Watch Kullanıcıları, Artık Telefonları Yanlarında Olmasa da Deezer Üzerinden Müzik Dinleyebiliyor

Apple WatchOS 7.4 ve MacOS 11.3 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 14.5 Güncellemesi Yayınladı: Apple Watch ile Kilit Açma, PS5 Kontrolcüsü Desteği ve Daha Fazlası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz