the-matrix-awakens-unreal-engine-5-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

The Matrix efsanesi, beyaz perdelerin yanında yeni nesil için de geliyor. Unreal Engine 5 ile üretilen The Matrix Awakens, PlayStation 5 ve Xbox Seris X|S için 19 Aralık tarihinde demo olarak yayınlanacak.

Epic Games, geçtiğimiz aylarda erken erişim olarak Unreal Engine 5 oyun motorunu yayınladı. The Matrix üzerinden yola çıkan geliştiriciler, The Matrix Awakens isimli bir demo oluşturdu.

The Matrix Awakens, etkileşimli bir tecrübe olacak. Proje hakkında paylaşılan bilgilerde özellikle “oyun” kelimesinden kaçındılar. Ancak proje konusunda bilinen detaylar ne yazık ki bununla sınırlı.

Epic Games tarafından yapılan açıklamalara göre, Unreal Engine 5 ile geliştirilen The Matrix Awakens, bugün itibari ile demoyu yayınlanmadan önce indirebilecek. Belirtilenlere göre demo, 29 GB boyutunda.

The Matrix Awaken tanıtım videosunda, içerik ile ilgili neredeyse hiçbir şey görüntülenmiyor. Yalnızca serinin baş kahramanı Neo, “How do we know, what is real?” yani “Neyin gerçek olduğunu nereden biliyoruz?” şeklinde soru soruyor ve tanıtım bitiyor.

Doğrudan Keanu Reeves ile tanıtılan oyun, oldukça karmaşık bir yapıya sahip olacak gibi gözüküyor. Zira video içerisinde de gelen soru, oyunun beyin yakan cinsten içeriklere sahip olacağına işaret veriyor denilebilir.

Oyun hakkında henüz resmi açıklamalar sınırlı olsa da, internette yer alan dedikodulara göre proje, Unreal Engine 5 sınırlarını zorlayacak bir grafik ve fizik motoruna sahip olacak. Ancak bu durum yalnızca dedikodudan ibaret.

İlginizi Çekebilir:

The Game Awards etkinliğinde birçok oyun duyuruldu

The Game Awards kazananları belli oldu!

Amazon, Alexa servislerinin kapanacağını açıkladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz