Kısa bir süre önce Netflix’te dizisi yayınlanan “The Witcher” serisi, yayın platformunda edindiği popülaritenin yanına oyun platformundaki başarısını da ekledi. Seriden ilham alarak kurgulanan ve 2015 yılında piyasaya sürülen “The Witcher 3: Wild Hunt”, Steam’de aynı anda en fazla kişi tarafından oynanan oyun olarak yeni bir rekora imza attı.  

The Witcher oyun serisinin üçüncü uyarlaması olan ve 2015 yılında piyasaya sürülen “The Witcher 3: Wild Hunt” da Steam’de yeni bir rekora imza attı.  CD Projekt Red’in Topluluk Lideri Marcin Momot tarafından paylaşılan verilere göre aynı anda 93.835 kişi tarafından oynanan oyun, platformda en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşan oyun oldu. “The Witcher” serisi böylece, çevrim içi yayın platformunda edindiği başarının yanına oyun platformundaki başarısını da ekledi. Oyun serisinin üçüncü uyarlamasının kırdığı rekorda, “The Witcher”ın Netflix’te yakaladığı popülaritenin büyük bir katkısının olduğu tahmin ediliyor.  

Piyasaya sürülüşünden beri beş yıl içerisinde milyonlarca kişi tarafından oynanmış olan oyun, CD Projekt RED tarafından geliştirilen üçüncü şahıs nişancı türü bir video oyunu. Oyun, bugüne kadar Steam’le beraber PlayStation 4, Xbox One ve Nintendo Switch gibi pek çok oyun platformunda kullanıcıyla buluşmuştu. 

Fantastik dizinin senaryosu ise Andrzej Sapkowski’nin “The Witcher” isimli kitap serisinden yola çıkılarak yazılmış ve seri, öncesinde aynı isimli bir oyun anlatısına da ilham olmuştu. Netflix’in 20 Aralık’ta 8 bölümden oluşan ilk sezonunu yayınladığı “The Witcher” isimli fantastik dizi, kısa bir sürede pek çok kişi tarafından izlenmiş ve büyük bir popülarite yakalamıştı. Oyuncu kadrosunda Henry CavillAnya Chalotra ve Freya Allan gibi isimler bulunduran dizi, aldığı 8.6 puanla Netflix’in IMDB puanı en yüksek dizisi olmayı başarmış ve yayın platformuna rekor getiren içeriklerden birisi olmuştu.  

Serinin Netflix dizisinin ikinci sezonu, 2021 yılında gelecek 

Netflix’te yayınlanan “The Witcher”, çok kısa bir süre içerisinde daha ilk sezon yayınlanmadan ikinci sezon onayını almış ve gelecek sezon çekimlerinin 2020’nin başlarında Londra’da başlatılacağı bildirilmişti. 2021 yılında yeni bölümlerini izleyiciyle buluşturmaya hazırlanan dizinin, ikinci sezonu da ilk sezon gibi 8 bölümden oluşacak.  

Yayına girmesiyle beraber, seri kitaplarına olan ilginin artmasına ve oyun uyarlamasının rekor kırmasına sebep olduğu düşünülen dizi, anlatıya ilişkin diğer içeriklerin popülaritesini artırmaya devam edecek gibi görünüyor.