Okuma Süresi
1 dakika

iyzico, üst yönetim kadrosunu yeni isimlerle güçlendiriyor. Ayrıntılar haberimizde

Yeni  terfi ve atamalarla birlikte Kıvanç Derinalp Chief Financial Officer  (CFO), iyzico’da Head of Product Management olarak görev yapan Onur Doğruer Chief Product Officer (CPO), Şebnem Dağ Güven Chief Strategy & New Initatives Officer (CSO) oldu.

Türkiye’nin En Etkili 50 CFO’sundan biri

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Kıvanç Derinalp, iş hayatına 2002 yılında Ernst&Young’da başladı. Ardından  farklı çokuluslu firmalarda yönetim kademesinde görev alan Derinalp İyzico’ya katılmadan önce Verifone’da Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu CFO olarak görev yapmaktaydı. 2018 ve 2020 yıllarında Fortune  tarafından yayınlanan Türkiye’nin En Etkili 50 CFO’su listelerinde yer alan Kıvanç Derinalp, Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yaptı.

1,5 yıldır iyzico’da çalışıyor

iyzico’da Head of Product Management olarak görev yapan Onur Doğruer, yeni atamalar kapsamında Chief Product Officer (CPO) pozisyonuna getirildi. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü mezunu olan Doğruer, ardından Bilkent Üniversitesi’nde MBA yaptı. İş hayatına İtalya’da yönetim danışmanlığı alanında başlayan Onur Doğruer, Finansbank ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde kartlı ödemeler, dijital ödemeler ve dijital cüzdan alanlarında çalıştı. Doğruer, iyzico’ya 1.5 sene önce katıldı.

21 yıllık deneyimi sahibi

iyzico’nun yeni Chief Strategy & New Initatives Officer’ı (CSO) olan Şebnem Dağ Güven Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Carrol Graduate School Of Management’ta MBA ve MSF yaptı. İş hayatına 2001’de ABD’de Strateji ve Yönetim Danışmanlığı alanında başlayan Güven, 2010’da Akbank’ın Strateji  ekibine katılarak bankanın strateji, dönüşüm ve program yönetimi ve inovasyon çalışmalarına liderlik etti. Güven, iyzico’ya geçmeden önce Akbank’ta Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapıyordu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz