Okuma Süresi
2 dakika

TikTok, kullanıcıların uygulama aracılığıyla sinema bileti almasını sağlayacak yeni özelliğini tanıttı. Platformun yeni özellikleri bu kadarla da kalmadı!

Kısa video formatını hayatımıza sokan TikTok, kısa sürede popüler sosyal medya uygulamaları arasına yerleşmeyi başardı. Geçtiğimiz dönemde ‘Beğenmeme’ ve ‘Fotoğraf Modu’ gibi yeni özellikleri ile karşımıza çıkan dev platform şimdi de yeni bir özelliği platforma getireceğini duyurdu. Şirket, markalar ve reklam odaklı yaptığı açıklamada, ‘Showtimes’ isimli yeni özellikle birlikte kullanıcıların uygulama üzerinden sinema bileti alabilmesini sağlayacağını belirtti.

Fragmanı İzleyen Kullanıcılar Sinema Bileti Satın Alabilecek!

TikTok, yeni düzenlemelerinden sonra, seçkin film stüdyolarına ‘Showtimes’ ismi verilen araca erişim sunacak. Showtimes sayesinde kullanıcılara film fragmanları gösterilirken, filmlerin gösterim saatleri ve yakınlarda bulunan sinemalar ile ayrıntılar da sunulacak. Ayrıca uygulama içerisine, bilet satın almaya imkan tanıyan sitelerin bağlantıları eklenecek. Böylece platform kullanıcıları, fragmanı izledikten sonra tek bir dokunuşla bu sitelere yönlenerek bilet satın alabilecek.

TikTok, edindiği istatistikler ışığında, kullanıcılarının %52’sinin yeni bir dizi, film veya oyuncu hakkında bilgi edinmek için uygulamayı kullandığını ve bir reklamı veya fragmanı görenlerin dörtte birinin bilet almayı tercih ettiğini belirtiyor. Platform, yeni özelliği sayesinde kullanıcıların bilet almasını kolaylaştırmayı hedefliyor. Showtimes özelliği şu an için Amerika Birleşik Devletleri’nde anlaşmalı stüdyolar tarafından kullanılabiliyor. Diğer ülkelerde kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda henüz kesin bir bilgi bulunmuyor.

TikTok’un Yenilikleri Showtimes ile Sınırlı Değil!

TikTok, Showtimes dışında birkaç yenilik daha sunacağını ifade etti. Buna göre mobil oyun şirketleriyle iş birliği yapan içerik üreticileri insanların oyunları indirmesine yardımcı olmak için söz konusu oyunların iOS ve Android bağlantıları eklemesine olanak tanıyacak. Ayrıca içerik üreticileri, bir videoda sergiledikleri hizmet veya ürün hakkında daha fazla ayrıntıya yönelik linkleri yorumlar kısmına sabitleyebilecek.

TikTok’un dikkat çeken bir diğer yeniliği ise Profile Kit. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarını bazı üçüncü taraf uygulamalara bağlamasına ve buralarda videolarını sergilemesine olanak tanıyacak. Bu girişim kapsamında yapılan ilk ortaklık, sosyal medya bağlantılarınızı tek bir yerde sunmanızı sağlayan Linktree. Kullanıcılar, Linktree sayfalarında bazı TikTok videolarını gösterebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz