Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu Gallery Sync bulut depolama hizmeti kapatılıyor. İşte detaylar!

Özellikle giriş segmentinde yer alan akıllı telefonlar, henüz kullanıcılara fotoğraf, video ve belgelerini diledikleri gibi depolayabilecekleri hafızayı sunamıyor. Bu durumda da kullanıcılar verilerini bulut ortamında depolamayı tercih ediyor. Bu nedenle dahili hafıza konusunda belli bir seviyeye ulaşsa da ulaşmasa da akıllı telefon markaları kullanıcılarına bulut hizmeti sunuyor.

Apple’ın iCloud hizmetine benzer bir bulut hizmeti de Xiaomi tarafından sunuluyor. Ancak Gallery Sync ismiyle Xiaomi kullanıcılarına sunulan bu hizmetin, artık desteklenmeyeceği belirtiliyor.

Xiaomi Bir Devri Kapatıyor!

Çinli teknoloji devine yakın kaynaklar tarafından verilen bilgiye göre, Xiaomi birkaç ortağına gönderdiği bilgilendirme metninde, Gallery Sync’ın kapanacağını ve 2023 yılı sonu itibariyle de sistemin fişini tamamen çekeceğini belirtti. Tahminlere göre şirket bu konuyla ilgili olarak ilerleyen dönemde kullanıcılarını bilgilendirerek, bu bulut platformunda yer alan verilerini başka bir yere taşımasını isteyecek.

Hatta ortaya atılan bir başka iddiaya göre, Xiaomi bu konuda kullanıcılarına yardımcı olabilmek için sistemi Google Fotoğraflar ile entegre hale getirdi. Yani kullanıcılar istemeleri halinde verilerini doğrudan Google Fotoğraflara aktarabilecek.

Para İadesi Yapılabilir!

Birçok bulut depolama platformunda olduğu gibi, Gallery Sync’te de ekstra ücret ödeyerek depolama alanını genişletmek mümkün oluyordu. Bu gelişmeden sonraysa Xiaomi’nin ekstra ücret ödeyerek Gallery Sync üzerindeki depolama alanını genişleten kullanıcılara, platformu kapattıktan sonra paralarını geri ödeyeceği tahmin ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz