Youtube için yepyeni bir özellik duyuruldu. Bu hafta içerisinde kademeli olarak tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak olan bu özellik, “@kullanıcı-adı” kalıbını Youtube’a taşıyacak.

Youtube, dünya çapında en çok kullanılan video paylaşım platformlarının başında geliyor. Birçok kullanıcı tarafından her gün defalarca kullanılan uygulama, kullanıcı deneyimlerini daha iyi hale getirmek için zaman zaman yeni güncellemeler yayınlıyor. Video severlerin favori uygulamalarından Youtube, şimdi de Instagram ve Twitter’da olduğu gibi kullanıcı adı uygulamasını platforma taşıyacak güncellemesiyle konuşuluyor.

Artık Youtube’da da Kullanıcı Adı Belirlenecek

Popüler çevrimiçi video paylaşım uygulaması Youtube, platforma eklenecek yeni bir özelliği duyurdu. Platformun resmi açıklamasına göre Instagram veya TikTok gibi platformların kullandığı @kullanıcı-adı kalıbı yakında Youtube’a da gelecek. Platform bu özelliği şimdiden ‘tanıtıcı’ olarak adlandırdı.

Youtube bu özelliği getirirken, kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimlerini artırmayı amaçlıyor. Tanıtıcı sayesinde kullanıcılar birbirlerini daha kolay etiketleyebilecekler. Bu da daha fazla etkileşim getirecek. Ek olarak, her tanıtıcı bir kanala ait olacağından, sahte hesaplar daha kolay belirlenebilecek.

Tanıtıcı Özelliği Tam Olarak Böyle Görünecek

Youtube’un yaptığı açıklamaya göre tanıtıcılar, paylaşılan shorts ve videoların açıklama bölümlerine eklenebilecek. Ayrıca kullanıcılar, TikTok ve Instagram’da olduğu gibi diğer kullanıcıları herhangi bir videonun altına yorum olarak etiketleyebilecekler. Tanıtıcılar, mobil cihazlarda shorts videoların izlendiği alanda da yer alacak.

Youtube, ‘tanıtıcı’ özelliğini kullanıcılarla buluşturmaya başladığını açıkladı. Eğer kullanıcı kanalı için benzersiz bir URL oluşturmuşsa tanıtıcısı da o benzersiz URL’de yer alan ibare olacak. Ancak URL oluşturulmamışsa, istenilen herhangi bir ibare, tanıtıcı olarak atanabilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz