Microsoft, Windows 11’de test aşamasında olan başlat menüsünde web sitesi gösterme fikrinden vazgeçti. Şirket, gelen geri bildirimleri dikkatle incelediklerinin de üzerinde durdu.

Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 11’in ön izleme sürümüne geçtiğimiz aylarda gelen ve kullanıcılar tarafından pek fazla sevilmeyen bir özellik kaldırılıyor. Microsoft, Windows 11’in Başlat menüsünde bir süredir öneriler web sitelerini gösteriyordu.

Henüz test aşamasında olan bu özellik Windows 11 kullanıcılarının pek de hoşuna gitmemişti. Kasım 2022’de 25247 ön izleme sürümünde ortaya çıkan ve menü panelinin alt kısmında web sitelerini gösteren özellik, kullanıcıları çok da memnun etmemiş gibi görünüyor. Microsoft’un Windows 11 Insider sistemine gelen geri bildirimlerin sonucunda 25272 ön izleme sürümünde bazı özellikler kaldırıldı, bazıları ise güncellendi.

Windows 11’de Sadece Başlat Menüsündeki İnternet Sitesi Ön İzlemeleri Kaldırılmadı

Windows 11’in son güncellemesindeki değişiklikleri ayrıntılarıyla açıklayan Microsoft, Edge tarayıcısında kopyalanan bir metni aramak için yapılan önermeyi de kaldırdığını açıkladı. Bu özellik ile Edge’de tıkladığınız metni açılan bir panelde arayabiliyordunuz.

Değişiklikler Hakkında Microsoft’tan Açıklama Geldi

Microsoft, yaptığı güncelleme hakkında şu açıklamayı yaptı: “Bu iki deneyim hakkında bize geri bildirimde bulunan tüm Insider’lara teşekkürler.

25272 ön izleme sürümüyle birlikte görev çubuğunun arama kutusunda oluşan görsel aksaklıklarla ilgili bir sorun başta olmak üzere bazı hatalara da çözüm getirildi.

Windows hakkındaki son gündem olarak Windows 7 ve 8 için yolun sonunun göründüğünden bahsetmiştik. Microsoft’un bir nesli büyüten Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemi, Ocak 2020’de Microsoft’un desteğine veda etmişlerdi. İşletim sistemleri, o günden bu yana sadece güvenlik güncelleştirmeleri alıyordu. Önümüzdeki haftadan itibaren artık bu işletim sistemlerine tamamen veda edeceğiz. Microsoft, 10 Ocak itibarıyla Windows 7 ve 8’in güvenlik güncelleştirmelerini de bitirecek.

Windows 7 ve 8.1’in güvenlik güncelleştirmelerinin kesilmesi, kullanıcıları doğrudan etkileyecek gibi görünüyor. Güvenlik güncelleştirmelerinin gelmemesiyle işletim sisteminde keşfedilen veya keşfedilecek olası kritik hataların önüne geçilmeyecek. Bu hata ve açıklar, kötü amaçlı kişilerin bilgisayarlara kolay bir şekilde saldırmasına yol açması oldukça muhtemel gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz