Tinder, geçtiğimiz aylarda uygulama içerisinde yer alan Swipe Night adlı interaktif bir diziye başlamıştı. Kullanıcılar tarafından büyük ilgi gören dizi gelecek yıl tüm dünyaya yayılmaya hazırlanıyor.

Tinder’ın interaktif dizisi Swipe Night kullanıcılar tarafından beğenildi, şu an için sadece ABD’de yayında olan dizi gelecek yıl tüm dünyada yayınlanmaya başlanacak. Tinder, kullanıcılarına yeni deneyimler sunmak ve kullanıcıların uygulamadaki etkileşimlerinin artması için yeni özellikler eklemeye devam edecek gibi duruyor.

2020 yılının başlarında tüm dünyaya yayılması beklenen interaktif dizi Swipe Night, kullanıcılar arasında etkileşimi arttırmış ve eşleşmelerde de gözle görülür bir fark yaratmıştı.

Dizide kullanıcılar, hikaye içerisinde yapılacak olan seçimlere uygulamanın alışıldık kaydırma mekaniğini kullanarak karar veriyor. Kendi maceranı seç modeli olarak adlandırılan dizideki seçimler daha sonra kullanıcıların profillerinde yer alıyor. Bu sayede bir sohbet başlatmak ya da kişileri tanımak için Tinder, kullanıcılara yeni bir fırsat sağlıyor.

Ekim ayı boyunca her pazar günü saat 6’da yayınlanan dizi büyük ilgi görüyor. Dizinin yayınlanmasının ardından Tinder’ın pazar günü eşleşmelerinin sayısı %26 artarken mesajların sayısı da %12 artış gösteriyor. Ayrıca kullanıcıların mesajlaşmaları daha uzun soluklu oldu. Swipe Night’ın bir bölümü 5 dakika sürüyor.

Tinder, yapılan açıklamalarda Swipe Night serisinin devam edeceğini belli etmiş oldu. Hatta dizinin birinci sezonunu yayın platformlarına satılacağı da edinilen bilgiler arasında.

Gelecek yıl tüm dünyadaki kullanıcıların izleyebileceği dizi, Tinder’a hisse başına 51 cent kazandırdı.