Apple’ın iPhone’lar için kullanıcılara sunacağı bir sonraki işletim sistemi iOS 14 olacak. Bir YouTuber tarafından yapılan konsept videoda, iPhone kullanıcılarının en çok istediği özellikler bir araya toplanmış.

Apple’ın iOS 13 güncellemesi, Karanlık Mod ve yeniden tasarlanan Volume HUD dahil olmak üzere bir dizi özellik getirdi. Ancak Apple, mobil işletim sistemini iyileştirmek için hala çalışıyor. iOS 14’ün neye benzeyeceğini bilemesek de, YouTuber The Hacker 34 adlı kanal bir dizi heyecan verici yeni özellik gösteren iOS 14 konsept videosunu kullanıcılarla paylaştı.

iOS 14’e videosunda en dikkat çekici özellik, tüm ekranı kaplamayan yeni çağrı arayüzü. Videoda, gelen bir çağrı için ekranın üst kısmından inen pencere görünüyor. Android’in yeni sürümlerinde olan bu özellik sayesinde kullanıcıların işlemleri, gelen bir çağrı ile kesintiye uğramıyor.

The Hacker 34 ayrıca Split View ve sürükle bırak yönteminin bir iPhone’da nasıl görüneceğini de gösteriyor. Bu özellikler şu anda iPadOS’de var.

iPadOS’tan bahsetmişken, video aynı zamanda iOS için çok kullanıcılı desteği de gösteriyor. Bu birden fazla Apple ID hesabının tek bir cihazda ayrı profiller tutmasına izin veriyor. Bir iPhone için çok anlamlı olmayabilir, ancak uzun zamandır iPad için istenen bir özellik oldu.

Son olarak, videoda başka ilginç fikirler de var. Her zaman açık ekran, teorik olarak zamanı, tarihi ve diğer karmaşık verileri kilit ekranında gösterebilir. The Hacker 34 ayrıca bir dizi yeni uygulama ikonu da geliştirdi ve GIF’leri doğal olarak destekleyen yeni bir klavye içeriyor.

Apple’ın videoda görünen özelliklerden ne kadarını iOS 14’e getireceği belli değil. Bunları ilerleyen zamanda göreceğiz.