Merakla beklenen Togg teslimatları sonunda başladı. İlk etapta 16 Nisan olarak açıklanan Togg teslimatlarının tarihinde bir değişikliğe gidilmiş ve bu tarih 30 Nisan’a çekilmişti. Bu açıklamanın ardından ise bugün itibariyle ilk Togg olan T10X’un vatandaşlara teslimi gerçekleştirildi.

İlk etapta 16 Nisan olarak açıklanan Togg’ların teslimat tarihinin 30 Nisan’a çekilmesi bazı eleştiri ve tartışmalara neden olmuştu. Ardından geçtiğimiz haftalarda Togg’un teslimat tarihi ile ilgili bazı çeşitli spekülasyonlar yaşanmıştı. Hatta konu hakkında Emre Özpeynirci, 16 Nisan’da gerçekleşeceği belirlenmiş olan Togg teslimatlarının henüz gerçekleşmediğine dair bir paylaşım yaptı. Ve bu tarihin de 24 Nisan’a ertelendiğini ifade etti. Bunların akabinde geçtiğimiz hafta konuya açıklık getiren şirket, araç teslimlerinin 30 Nisan’da yapılacağını belirtmişti. İşte detaylar!

İlk Teslimat Elazığ’a

Ülkemizin ilk yerli elektrikli otomobili olan Togg, 30 Nisan Pazar günü itibari ile alıcılarına teslim edilmeye başlandı. Bu minvalde ilk araç teslimi Elazığ’a yapılırken Elazığ’ın ardından da Adana, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’ne teslimat yapılacağı öğrenildi. Togg T10X çekilişlerine katılan vatandaşların arasında kazanan talihliler arasında çekilişiten hak kazanan talihliler 29 Mart tarihinde duyurulmuştu. İlk yerli otomobil olan Togg’a sahip olmak için ise toplamda 177 bin kişi çekilişe katıldı. Söz konusu çekilişe bugüne kadar 20 bin kişi katıldı. Bu kapsamda ön sipariş hakkı kazanan hak sahiplerinin araçları ise bugün itibarıyla teslim edilmeye başlandı. Yapılan çekilişin ardından da ilk teslimat Elazığ’da gerçekleşti. Togg’un Kula rengi, 23 LN 023 plakası ile Turgay Akgün’e teslim edildi.

20 Bin Kişi Yedek Listede

İlk Togg çekilişlerinin sonucunda asil hak sahipleri belirlenirken bir yandan da 20 bin kişilik bir yedek liste oluştu. 2023 yılı içerisinde yapılan çekiliş sonucunda kazananlardan herhangi birisi iptal edecek olursa bu durumda yedek listede bulunan vatandaşlar teslim hakkı elde edecekler. Yedek listesinde yer alan kullanıcılar eğer 2023 yılı içerisinde araçlarını teslim alamazlarsa, 2024 yılı ocak ayı itibarıyla belirlenecek yeni paket ve konfigürasyon seçenekleriyle araçlarını sipariş edebilecekler. Bunların yanı sıra Togg Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Planlarımız doğrultusunda yılın başından itibaren servislerimizi hizmete almaya devam ediyoruz. Bugün itibarıyla; 7 bölge, 23 şehir, 33 sabit, 8 mobil noktada kullanıcılarımıza kesintisiz, hızlı ve etkin bir servis deneyimi sunmak için hazırız.” ifadelerine yer verildi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz