Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Global ekonomik krizin en önemli göstergelerinden sonra kimi firmalar küçülmeye giderken kimi firmalar ise büyüme yollarını arıyor. Bu konuda önemli atak gerçekleştiren şirketlerden birisi de Trendyol. Son zamanların en yaygın alışveriş sitelerinden birisi olan Trendyol, bu krizden önemli ataklar yaparak çıkan isimlerden birisi.
Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformlarından birisi olan Trendyol, Almanya’dan sonra ikinci yurt dışı pazarı olarak Azerbaycan’a açıklaya karar verdi. Ülkenin en popüler e-ticaret platformu, Azerbaycan’ın önde gelen holdinglerinden birisi olan Pasha Holding ile ortaklık anlaşması imzaladı. İşte detaylar!

Trendyol Azerbaycan Pazarında

Türkiye’nin havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te düzenlenen törenle Azerbaycan pazarına girişini duyuran Trendyol, büyüme yolunda bir atak daha gerçekleştirdi. Törene katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Trendyol’un yapmış olduğu bu hamleyi desteklediği açıkladı. Trendyol’un Azerbaycan’da bir marka olacağını söyleyen Varank, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin ekonomik ve ticari olarak da geliştiğini vurgulayarak “Tek millet iki devlet” sözleri ile durumu özetledi. Varank konu hakkında ayrıca “Biz de Azerbaycan ve Türkiye’nin ortak markasını dünyaya tanıtmış olacağız. O coğrafyaya markamızla açılmış olacağız” dedi.

Trendyol ve Pasha Holding ortaklık kurdu

Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin da yapmış olduğu açıklamalarla Pasha Holding ile stratejik ortaklığın ilk adımını attıklarını söyledi. Çağlayan Çetin ayrıca 3 Mayıs’tan sonra Azerbaycan sitelerinin kullanıma açılacağını ve altyapı çalışmalarını tamamladıklarında da Azerbaycan’daki faaliyetlerine tam olarak başlayacaklarını aktardı. Bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapan Çağlayan Çetin, Geçtiğimiz yıl yurt dışından Trendyol’a verilen siparişlere baktığımızda ilk sırada Azerbaycan yer alıyor. Bunun yanında mobil veri analiz platformu App Annie’ye göre, 2022 yılında Azerbaycan’da en çok indirilen uygulama Trendyol oldu. Pasha Holding’in Azerbaycan pazarındaki deneyimleri ile Trendyol’un teknoloji, lojistik ve üretim yetkinliklerinin yaratacağı sinerji, Azerbaycan e-ticaret ekosisteminin gelişmesine önemli katkılar sağlayacak” diye konuştu. Azerbaycan atağı ile birlikte Trendyol, Almanya’dan sonra ikinci yurt dışı pazarına girmiş oldu. Trendyol’un Almanya’daki bulunan ofisi Berlin’de bulunuyor ve Avrupa pazarı alanında faaliyet gösteriyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz