Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana, oldukça büyük değişimler geçirmiş olduğu biline bir gerçek. Dünyanın en yaygın kullanılan mikro blog platformu olan Twitter, bu değişimlerin ardından oldukça büyük dönüşümlere sahne oldu. Şimdi ise kısa zaman önce duyurulan “makaleler” özelliğinin ücretli olarak sunulacağı öğrenildi.

Elon Musk, Twitter’ı satın almasının ardından, hem Twitter’a hem de kullanıcılara para kazandırmayı amaçlayan bir sistem oluşturmaya çalışıyor. Twitter’ın kar elde etmesini sağlamaya çalışmanın yanı sıra içerik oluşturuculara da içeriklerinden para kazanma fırsatı sunmaya çalışıyor. İşte detaylar!

Elon Musk’tan Yeni Hamle

Dünyanın en yaygın kullanılan mikro blog uygulaması olan Twitter’ın CEO’su, medya yayıncılarının makale başına ücret almalarına imkan tanıyan yeni bir özelliği ilan etti. Hatırlanacağı üzere Elon Musk, son olarak geçtiğimiz hafta Twitter Blue’dan ücretsiz mavi tikleri kaldırmıştı. Bunun ardından da önümüzdeki ay kullanıma başlayacak olan makaleler özelliğinin, makale başına ücretlendirileceğini ilan etti.

Okunan Her Makalenizden Para Kazanabilirsiniz

Twitter’ı satın almasının ardından oldukça büyük tartışmalara neden olan Elon Musk, platformu satın aldığı ilk günden bu yana büyük tartışmalara neden oldu. Platformda sürekli bir değişikliğe gitmeye kararlı olan Musk, son olarak da makaleler özelliğinde, kullanıcıların flood oluşturmak yerine makaleler yazabileceği bir özellik getirileceğini açıklamıştı. Musk, makaleler hakkında yapmış olduğu bir açıklama ile, ne şekilde bir ödeme yapılacağını da açıkladı. Buna göre Musk, her makale okunması için okuyuculardan ödeme alınacağını aktardı. Bu konu hakkında bir açıklama yapan Musk, “Önümüzdeki ay kullanıma sunulacak olan bu platform, medya yayıncılarının tek bir tıklamayla kullanıcıları makale başına ücretlendirmesine olanak tanıyacak. Bu sayede aylık abonelik için kaydolmayan kullanıcılar, ara sıra makale okumak istediklerinde makale başına daha yüksek bir ücret ödeyebilecekler. Hem medya kuruluşları hem de halk için büyük bir kazan-kazan olmalı.” ifadelerini kullandı. Bu açıklama ile Musk, okuyucuların abone olmadıkları herhangi bir hesabın makalesini belirli bir ücret karşılığında okuyabileceğini aktarmış oldu. Musk’ın ilan etmiş olduğu bu özelliğin ne zaman geleceği ve ücretin de ne kadar olacağı ise şu an için henüz bilinmiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz