Okuma Süresi
2 dakika

Togg’un, 2023 adet üretilecek “100.Yıl Özel Seri” otomobilleri için gerçekleştireceği NFT açık artırmalarının detayları belli oldu. Kısa süre önce başlayan açık artırmaya girmek için en az 3.958 TL ödenmesi gerekecek.

Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu’nun (Togg) kısa bir süre önce Trumore isimli mobil uygulamasını kullanıma sunmuştu. Bu mobil uygulama, yerli otomobil hakkındaki detaylara ulaşılmasına ve NFT cüzdanı gibi hesapların oluşturulmasına olanak tanıyordu. Aynı zamanda yerli otomobilin ön siparişler ile ilgili de işlemler de Trumore üzerinden yapılacaktı.

Geçtiğimiz günlerde Trumore ile ilgili önemli bir gelişme yaşanmıştı. Togg, “100. Yıl Özel Seri” otomobiller için Trumore üzerinden bir açık artırma başlatacağını duyurmuştu. NFT’ler üzerinden gerçekleştirilecek bu açık artırmada, 2023 adet NFT satışa çıkacak. Bu NFT’lere sahip olan vatandaşlar, Togg’un özel sürümüne herkesten önce sahip olma imkânı yakalayacaklar.

Açık Artırmalar 5 Şubat 19:23’te Başladı

Trumore uygulamasını indirip NFT cüzdanı oluşturan kullanıcıların dahil olacağı açık artırmalarda, ön sipariş sıralaması da belli olacak. Buna göre ilk NFT’yi satın alan ilk kullanıcı, ilk özel versiyon Togg’un da sahibi olmuş olacak.

Açık Artırmaya Nasıl Katılınıyor?

Togg, resmi hesabından yaptığı bir paylaşımla, kullanıcıların ön sipariş hakkı kazanabileceği NFT açık artırmasına nasıl katılacağını da detaylı olarak açıkladı;

  • Trumore’u indirin ve giriş yapın
  • Dijital varlık cüzdanınızı oluşturun
  • Avalanche C-Chain destekleyen bir platformdan (Trumore’dan satın alınamaz) satın alabileceğiniz AVAX’ı Trumore cüzdanınıza aktarın
  • NFT sekmesinden ‘NFT Alım Platformunu Keşfet’ butonuna, sonrasında açılan sayfada da ‘Keşfet’e basın
  • NFT listeleme ekranına girin, ekranın üstündeki açık artırma geri sayımının devam ettiğinden emin olun
  • Ağ üzerinde Güvenilir Cüzdan Onayı sekmesinden cüzdan onayınızı verin
  • Listeden, ilgilendiğiniz akıllı cihazın numarasını temsil eden bir NFT seçin ve özelliklerini inceleyin
  • ‘Teklif Ver’ butonu ile istediğiniz tutarı teklif edebilirsiniz

Togg, açık artırma süresi boyunca ilgilendiğiniz NFT’ye en yüksek teklifi vermeniz durumunda ön siparişe katılma ve diğer hakların kazanılabileceğini söylüyor. Eğer teklifiniz başkası tarafından geçilirse, NFT’ye sahip olmak için yeni bir teklif vermeniz gerekeceğini de belirtiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz