Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

TT Ventures dijital pazarlama karar destek sistemi Earnado’ya yatırım yaptı

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures, dijital pazarlama sistemi Earnado’ya yatırım yaptığını açıkladı. Böylece TT Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin sayısı 10’a yükseldi. Earnado, algoritma ve verileri kullanarak, doğru dijital pazarlama teknikleriyle, KOBİ ve girişimlerin dijital dünyada büyümesini amaçlıyor. TT Ventures’ın yatırım yaptığı 10’uncu şirket olan Earnado’nun aldığı yatırım miktarı, 250 bin dolara ulaştı.

Global büyüme potansiyeline sahip yenilikçi ürünlere yatırım

Yatırıma ilişkin görüşlerini açıklayan TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, şöyle konuştu: “Özellikle global büyüme potansiyeline sahip inovatif ürün ve servisler geliştiren girişimlerin dünya pazarında rekabet edebilmesini önemsiyoruz. Bu kapsamda 9. dönem PİLOT mezunlarından olan ve kısa süre önce yatırım turuna çıkan dijital pazarlama karar destek sistemi Earnado’ya yatırım yaptık. KOBİ’ler için dijital dönüşümlerini kolaylaştıracak ürün, hizmet ve çözümlerin yanı sıra günümüzün rekabet koşullarında fayda sağlayacak projeler üretmeyi önemsiyoruz.”

Earnado, TT Ventures’dan yatırım aldı

Earnado 10 ülkede 200’e yakın müşteriye hizmet veriyor

Barış Korkmaz, Devrim Ekmekçi ve Haluk Çakan’ın iki yıl önce kurduğu Earnado, şu anda 10 ülkede 200’e yakın müşteriye hizmet veriyor. 100’den fazla çevrim içi çalışanı ile firmalara dijital dünyada büyümeleri için tek elden destek sunuyor. KOBİ’lerin dijital pazarlama yolculuğunu algoritmalar ve verileri kullanarak dizayn eden ve maliyetlerini azaltan Earnado, TT Ventures ile birlikte Keiretsu Forum Türkiye, StartersHub ve melek yatırımcılardan toplam 250 bin dolar yatırım aldı.

Firmalar Earnado ile SEO, sosyal medya ve reklam yönetimi yaparak dijital pazarlamada atmaları gereken adımları belirliyor, pazarlama kararlarını çevrim içi profesyoneller ile görüşmeler neticesinde alabiliyor. Earnado, önümüzdeki dönemde Avrupa’ya açılmayı planlıyor.

TT Ventures’ın nakit desteği 10 milyon TL’ye ulaştı

TT Ventures, yakın zamanda yapay zekâ temelli çözümler üreten Syntonym, Optiyol, QuantWifi ve B2Metric şirketlerine de yatırım yaptı. TT Ventures’ın yatırım yaptığı girişimlerin sayısı Earnado ile toplamda 10’u buldu. TT Ventures, yatırımlardan 5’ini PİLOT hızlandırma programından mezun olan girişimlerden seçmiş oldu. Türk Telekom, kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT’un bugüne kadarki toplam nakit desteği 10 milyon TL’ye ulaştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz