Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaDonanımYeni iPhone Modelleri, Kutusunda Adaptör ve Kulaklıkla Verilmeyebilir 

Yeni iPhone Modelleri, Kutusunda Adaptör ve Kulaklıkla Verilmeyebilir 

Teknoloji dünyasındaki yenilikleri önceden haber vermesiyle ünlü olan analist Ming-Chi Kuo’nun iddiasına göre; 2020’de tanıtılacak yeni iPhone modelleri, kutusunda adaptör ve kulaklık olmadan satışa sunulacak. Markanın, söz konusu hamleyle üretim maliyetini düşürmeyi ve çevreye verdiği zararı minimuma indirmeyi hedeflediği tahmin ediliyor.  

Teknoloji dünyasındaki yenilikleri, sosyal medya üzerinden önceden haber vermesiyle ünlü bir analist olan Ming-Chi Kuo, bu kez de 2020 yılı içerisinde tanıtılması beklenen yeni iPhone modelleri ile ilgili bir iddia ortaya attı. İddiasına, hazırladığı bir araştırma yazısı içerisinde yer veren Kuo’ya göre; yeni tanıtılacak iPhone modelleri, kutusunda adaptör ve klasik kablolu kulaklıklar olmadan raflardaki yerini alacak. Marka, cihazı bunun yerine sadece bir iPhone şarj kablosu ile teslim edecek. Şarj kablosu dışında iPhone’la birlikte teslim edilmesi beklenen tüm yan ürünler, mağazada ek bir ücretle satışa sunulacak.

Paylaşılan diğer detaylara göre; şirket ayrıca, yan ürünlerin paketlemesi konusunda da bazı kısıtlamalara gidecek. ABD merkezli teknoloji devi; söz konusu hamleyi, maliyetten kısarak kablosuz 5G teknolojisini de içeren daha yüksek maliyetli bir teknolojiyi kullanıcı beğenisine sunabilmek için yapacak. Böylece iPhone’daki toplam ürün maliyeti, Apple için eşitlenmiş duruma gelecek. 

Yeni ürüne ek şarj adaptörü üretiminin, çevreye zarar verdiği düşünülüyordu

Şarj Adaptörü Çevreye Zarar

Diğer yandan; akıllı telefon paketlemesi içine şarj adaptörü dahil etmenin, çevreye zarar verdiği ve verilen zararı artırdığı da sıklıkla ifade edilen bir gerçekti. Genelde kullanıcılar; eski telefonlarından kalan bir adaptöre sahip olduğu ve şarj işlemini bilgisayar aracılığıyla da gerçekleştirebildiği için bu uygulama, pek çok kişi tarafından israf olarak görülüyordu. Dolayısıyla şirketin, böyle bir adım atarak çevreye verilen zararı minimuma indirmeyi hedeflediği de tahmin edildi. Markadan ise konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz gelmedi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple “WWDC” Etkinliğinde Görücüye Çıkan iPadOS 14 ile İlgili Her Şey! 

Apple macOS Big Sur Sürümü ile Gelen Yenilikler

Apple, Uzaktan Grup Selfie Çekmeye Olanak Tanıyan Yeni Bir Patent Aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR