Lenovo ürünlerini engelsizce kullanarak daha akıllı teknolojilerden faydalanma özgürlüğü veriyor

Lenovo, BlindLook’un geliştirdiği ses simülasyonu teknolojisi ile ülkemizdeki 1 milyon görme engellinin bilgisayar kullanmak istediklerinde, Lenovo ürünlerini engelsizce kullanabilmesini sağlıyor.

Lenovo: Görme engelsiz markalar arasında yer almaktan mutluyuz

Bu doğrultuda, BlindLook tarafından, EyeBrand Ceremony adıyla düzenlenen etkinlikte, “Görme Engelsiz Marka” ödülünü alan Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak aldı. Soyak, ödül konuşmasında şunları söyledi: Daha akıllı teknolojiyi görme engelli kullanıcılarımızın da özgürce hayata dahil olabilmesi için hak ettikleri kaliteli bir hizmet olarak görüyoruz. Görme engelsiz markalar arasında yer alabilmekten mutluyuz.

BlindLook kurucularının görüşleri

BlindLook Kurucularından Sadriye Görece, BlindLook’un geliştirdiği ses simülasyonu teknolojisi ile görme engellilerin, sunulan tüm ürün ve hizmetleri eşit ve özgürce kullanabilmesi için teknolojik ve kalıcı çözümler ürettiğine değindi. BlindLook Kurucularından Cihat Ersin Aydın ise Alternatif Bank, Amazon Türkiye, Anadolu Efes, Garanti BBVA, Google Türkiye, İETT, Türkiye İş Bankası, Kredi Kayıt Bürosu, Lenovo Türkiye, Migros, Novartis Türkiye, Orkid, Papara, Şekerbank, Tefal, Toyo Matbaa Mürekkepleri, Toyota Türkiye, Vestel ve Vodafone Türkiye gibi partnerlerinin ürünlerini görme engelli insanların rahatça kullanabilmesi için kayda değer adımlar attığını belirtti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz