Konforlu ve Hafif: Logitech G335 kulaklık inceleme

Oyun kulaklıkları konusu açıldığında Logitech, büyük kulaklık kapsülleri, renkli, hafif ve rahat ürünleri ile ön planda olan bir firma. Biz de bu bakımdan fiyat segmentinde sağladığı özellikler ile de oldukça iddialı ve 240 gram ağırlığa sahip olan Logitech G335 inceleme yazısı ile karşınızdayız. Yazıda sizler için Logitech G335 özellikleri, tasarımı ve donanımı hakkındaki bilgileri kullanıcı deneyimi ile de birleştirerek ürün hakkındaki izlenimlerimizi paylaştık. Logitech G335 nasıl? Logitech G335 rahat mı? Logitech G335 kimler almalı? Tüm bu sorular ve çok daha fazlasının yanıtı inceleme yazımızda…

Logitech G serisi her geçen gün yeni ve renkli ürünler ile gelişmeye devam ediyor. Kullanıcıların oyun alanlarını kendi zevklerine göre özelleştirmeleri için farklı renk kombinasyonları ile karşımıza çıkan ürünlerden biri de Logitech G335. Yakın zamanda kanalımızda Logitech G335 ve Logitech G435 inceleme videolarını yayınladık. Bun videolardan sonra şimdi de Logitech G335 inceleme yazısını sizler ile paylaşıyoruz.

KUTUDAN ÇIKANLAR

Logitech G335 kulaklığın kutusundan kulaklık, belgeler ve ayırıcı çıkıyor. Kulaklığın kutusundan çıkan ayırıcı sayesinde kulaklığınızı masaüstü bilgisayarınız veya kulaklık/mikrofon için ayrı girişler veren ürününüz ile hiçbir sorun yaşamadan kullanabiliyorsunuz. Yıllar önce kendi kulaklığımı aldığımda masaüstü bilgisayarım ile kullanabilmek için bir hafta kargoda ayırıcı bekledim. Logitech G335 ürününü almışsanız bunu dert etmenize gerek yok ancak başka bir 3.5mm jak girişi olan kulaklık alıyorsanız bu durumu da aklınızdan çıkarmamanız gerek.

LOGITECH G335 TASARIMI

Logitech G335, Logitech ile bütünleşmiş ve renkli tasarımı ile ön plana çıkıyor. Kulaklığın üç farklı renk seçeneği bulunuyor, bunlar siyah, beyaz ve mint yeşili. Ancak mint yeşili rengi an itibariyle Türkiye’de satışa sunulmuyor. Kulaklık kapsülleri kulağınızı tamamen sarıyor ve rahat bir kullanım deneyimi sunuyor. Bu bakımdan kulaklık çoğu Logitech kulaklık modeli ile benzer bir özellik sunuyor.

Kulaklık kapsülleri kafanızı sıkmıyor. Kapsülün üzerindeki süngerler memory foam ve nefes alabilir özelliklerine sahip. Spor delikli malzeme ile kaplanan yastıklar sayesinde de uzun saatler oyun oynasanız da kulaklarınız kolayca terlemiyor ve rahat ediyor. Kulaklık kabloları ise görünür bir yerde değil, dışarıdan kablolara erişim yok.

Kulaklık boyutuna oranla çok hafif ve ince tasarlanmış. Yalnızca 240 gram ve kulaklığın üst kısmındaki desteğin inceliği ile bunun nasıl sağlandığını anlamış oluyoruz. Desteğin altında ise Logitech G335 ve serideki diğer Color Collection ürünlerin imza özelliklerinden birine rastlıyoruz. Renkli ve değiştirilebilir kafa bandı. Kafa bandını, kulaklığı kulağınıza uyumlu şekilde ayarlamak için oynatabiliyor ve iki farklı destekten birine oturtabiliyorsunuz. Aynı zamanda kafa bandının farklı tasarımda iki yüzü var ve ikisi de kullanılabiliyor. Ancak bununla sınırlı da değilsiniz. Logitech’in sitesinde farklı renk ve tasarımda kafa bantları da bulunuyor. Kafa bandı uzun kullanımlarda bir rahatsızlık vermiyor, göründüğünden esnek ve rahat olduğunu da söyleyebilirim.

Kulaklık kapsülleri hareket edebiliyor ancak bu küçük bir hareket. Asıl büyük ayarlama kafa bandının yeri değiştirilerek yapılıyor. Kulaklığın sol kapsülünün arka kısmında sesi arttırmak veya azaltmak için bir tekerlek bulunuyor. Kablo üzerinde ise herhangi bir işlev tuşu yok.

LOGITECH G COLOR COLLECTION

Logitech G335 kulaklığın Color Collection ailesinin bir üyesi olduğundan bahsetmiştim. Color collection, Logitech tarafından oyuncuların kendilerini daha özgürce yansıtmaları için tasarlanmış bir seri. G335 ve G733’ün de içinde bulunduğu seri ile birbiriyle uyumlu fareler, klavyeler ve kulaklıklar kullanabilir ve bu ürünleri birçok farklı şekilde özelleştirebilirsiniz.

LOGITECH G335 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kulaklığın kapsüllerinin içinde 40mm sürücüler bulunuyor. Piyasadaki diğer 40mm sürücüler ile aynı güçte ve yeterli olduklarını düşünüyorum. Kendi kullandığım kulaklıklar ve şu ana kadar kullandığım benzer fiyata sahip kulak üstü kulaklıklar ile karşılaştırdığım zaman ürünün hiçbir eksiğini hissetmedim.

Çoğu zaman Logitech kulaklık kullandığımda midlerin ve tizlerin ayrıt edilebilirliğinden bahsediyorum. Aynı durum Logitech G335 ile de geçerli. Aynı zamanda kulaklığın 3.5mm jak girişi de bulunduğumuz yıl itibari ile hala kullanılan ve aktifliğini sürdüren bir teknoloji. Jak girişi ile birlikte gelen ve sevdiğim bir özellik ise tak-çalıştır. Herhangi bir yazılım ve yükleme olmadan kulaklığınızı kullanmanız kabloyu cihazınıza takmanız kadar kolay.

Logitech G335 kulaklığın Discord sertifikası, PC, Plasystation, telefon, Xbox ve Nintendo Switch uyumluluğu bulunuyor.

Logitech G335, 240 gram ağırlığı ile en hafif oyuncu kulaklıklarından biri sayılıyor. Ailenin yeni üyelerinden Logitech G435 ise 165 gram ağırlığı ile Logitech G335’in en hafif oyuncu kulaklığı ünvanını elinden alıyor.

Kulaklıkta herhangi bir RGB ışığa ve susturma tuşuna da rastlamıyoruz. Susturma işlevi için mikrofonu yukarı kaldırmanız yeterli oluyor. Logitech G335 kulaklığın mikrofonu ise sol kapsülünde yer alıyor ve herhangi bir şekilde yerinden çıkartılamıyor. Yumuşak malzeme ile kaplanmış mikrofon kolayca şekil alabiliyor ve en uygun yere yerleştirilerek sesinizi alıyor. Aynı zamanda bu mikrofon kardiyoid, yani tek yönlü bir mikrofon. Mikrofon testi için kanalımızdaki Logitech G335 inceleme videosuna göz atabilirsiniz.

LOGITECH G335 KİMLER İÇİN UYGUN

Eğer bir oyuncuysanız, uzun süreler oyun oynamak istiyorsanız, aynı zamanda oyun oynarken farklı platformları kullanıyorsanız Logitech G335 oyuncu kulaklığını tercih edebilirsiniz. Oyun, hafiflik ve rahatlık üzerine bir FİYAT/PERFORMANS kulaklığı olan Logitech G335, bulunduğu fiyat segmentinde size sundukları ile isteklerinizi karşılayacaktır.

LOGITECH G335 ÖZELLİKLERİ

 

 

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Uzunluk: 189 mm

Genişlik: 180 mm

Derinlik: 79 mm

Ağırlık: 240 g (kablo dâhil)

Logitech G334 Teknik özellikleri 

Sürücü: 40 mm

Frekans yanıtı: 20 Hz – 20 kHz

Empedans: 36 Ohm Hassasiyet: 87,5 dB SPL/mW

Mikrofon (Kollu):

Mikrofon ses alış şekli: Kardiyoid (tek yönlü)

Frekans yanıtı: 100 Hz – 10 KHz

 

Logitech G335 İnceleme Videosu:

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın. 

İlginizi Çekebilir:

Vivo Y21e teknik özellikleri sızdırıldı

Google Meet, canlı altyazı özelliğini test ediyor

Metaverse’deki arsa satışları 2022’de artarak devam edecek

OnePlus 10 Pro stokları 1 saniyede tükendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz