Turkcell, Bursalı Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları ile dijital eğitim şirketi kurdu

Turkcell, dijital eğitim teknolojileri şirketi kurduğunu açıkladı. Turkcell’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamaya göre, şirketin unvanı Dijital Eğitim Teknolojileri AŞ olarak belirlendi.

Turkcell’in KAP’taki duyurusunda Dijital Eğitim Teknolojileri’nin faaliyet konusu şu şekilde aktarılıyor: “Eğitim amaçlı bilgisayar, internet ve yeni nesil teknolojilere uygun her türlü eğitim ve iletişim çözümlerinin sunulması.” Öte yandan, şirketin sermayesi 100 bin TL olarak belirlendi ve Turkcell’in payı 51 bin TL (şirketin yüzde 51’ine sahip) oldu.

Emekli öğretmen çiftin yolu Turkcell’le kesişiyor, ortak şirket kuruyorlar

Sermayenin  49 bin TL’lik bölümünü (yüzde 49)  Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları üstleniyor. Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları’nın merkezi Bursa’da bulunuyor ve internet sitesindeki bilgiye göre, 2003 yılında kuruldu. Okulun kuruluşu aslında Öğretmen Rasim Şahinkaya ve Nebahat Şahinkaya çiftinin emekli olmasıyla çocukları Ali Serhan Şahinkaya ve Oğuzhan Şahinkaya’yı yanlarına alarak Özel Şahinkaya Dershaneleri’ni kurmasına dayanıyor. Aile daha sonra okul kurmaya karar veriyor ve Bursa’da Özel Şahinkaya Eğitim Kurumları’nı hayata geçiriyor. Okulun anaokulu, ilkokul, ortaokul, anadolu ve fen lisesi olmak şubeleri bulunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz