PlayStation 5 Tükendi

Türkiye’de kısa bir süre önce 8 bin 299 liralık bir fiyat etiketiyle kullanıcı beğenisine sunulan ‘PlayStation 5 (PS5)’ oyun konsolunun stokları, satışa sunulduğu ilk günden tükendi. Stokların, ‘PlayStation 5’in sınırlı sayıda satışa sunulmuş olması nedeniyle hızlıca tükendiği tahmin edildi.  

Uzun süredir merakla beklenen ‘PlayStation 5 (PS5)’ oyun konsolu, Türkiye’de kısa bir süre önce tüketici beğenisine sunuldu. Fiyatı birkaç hafta önceden sızdırılan konsol, hızlıca teknoloji basınının gündemine oturdu. 8 bin 299 liralık fiyat etiketinin, konsolun kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından alınabilmesine neden olacağı tahmin edildi. Söz konusu fiyat, özellikle sosyal medya platformlarında birçok kişi için tartışmalı bir hale geldi. Fakat haftalardır süren tartışmaların aksine; ‘PlayStation 5’ oyun konsolunun stokları, satışa sunulduğu ilk gün tükendi 

Duyurulmasından bu yana oyun tutkunlarında büyük bir heyecan yaratan konsolun online platformlardaki ve yetkili satıcılardaki satış sayfalarında, “Tükendi” veya “Bu ürün geçici olarak temin edilememektedir” ibareleri yer aldı. Konsolun satışa sunulduktan kısa bir süre sonra tükenmesi ise özellikle sosyal medyada, yine konuya ilişkin tartışmaların gündeme gelmesine neden oldu.  

‘PS5’ stoklarının tükenmesi sonrası, ürünün stoklara giriş tarihi ile ilgili yeni bir açıklama yapılmadı 

PS5 Stoklarının Tükenmesi

Diğer yandan; ‘PS5’ stoklarının tükenmesi, konsolun sınırlı sayıda satışa sunulmuş olmasına bağlandı. Merakla beklenen oyun konsolunun, yeniden ne zaman stoklarda olacağına ilişkin kesin bir açıklama ise henüz yapılmadı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

PlayStation 5’in Uzaktan Kumandasına Spotify Entegrasyonu

PlayStation 5, Türkiye’de Satışa Çıktı

PlayStation 5 Oyunlarının Türkiye Fiyatları Belli Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz