Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalSpotify Türkiye, ‘Haftalık Keşif Sponsorluk’ Özelliğini Bünyesine Ekledi

Spotify Türkiye, ‘Haftalık Keşif Sponsorluk’ Özelliğini Bünyesine Ekledi

Spotify, ‘Haftalık Keşif’ listesi sponsorluk özelliğini 8 ülkeyle birlikte Türkiye’de de kullanıma sunduğunu duyurdu. Aktarılan detaylara göre; beşinci yıldönümünü kutlayan özelliğin Türkiye ağına da eklenmesiyle birliktereklam-verenler “Spotify Free” deneyiminin bir parçası olarak “Haftalık Keşif” isimli kişiselleştirilmiş çalma listesine sponsor olabilecek.  

Yayın devi Spotify‘Haftalık Keşif’ çalma listesi sponsorluk özelliğini EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde Türkiye, Avusturya, Belçika, İrlanda, Polonya, Portekiz, Suudi Arabistan, Güney Afrika ve İsviçre olmak üzere toplam dokuz yeni ülkede kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu yıl beşinci yıl dönümünü kutlayan ‘Haftalık Keşif çalma listelerinin, dinleyicilerin tamamen kendi kişisel zevk ve tercihlerine dayanarak yeni müzikler keşfetmelerini sağladığı ve dolayısıyla yüksek bir etkileşim olanağı sunduğu ifade edildi. 

Aktarılan detaylara göre; Spotify’ın ‘Haftalık Keşif’ çalma listelerinde bu özelliği kullanıma sunmasıyla birlikte, reklam-verenler “Spotify Free” deneyiminin bir parçası olarak bu kişiselleştirilmiş çalma listesine sponsor olabiliyor. Kuzey Amerika ile Latin Amerika’da ve Vodafone ortaklığı ile İngiltere’de gerçekleştirilen tanıtım etkinliklerinin ardından, Türkiye’deki markaların da ilk defa Haftalık Keşif çalma listesine sponsor olabilecekleri ifade ediliyor.  

Spotify verileri; kullanıcıların, 15 Temmuz 2019 ile 25 Haziran 2020 tarihleri arasında kendi kişiselleştirilmiş ‘Haftalık Keşif’ çalma listelerini toplam 2.3 milyar saatten fazla dinlediğini ortaya koyuyor. Bu rakam, ‘Haftalık Keşif’ listesinin etkileşimlerinin yıldan yıla güçlü bir şekilde devam ettiğinin de bir göstergesi olarak görülüyor. Reklam-verenlerin, bundan sonra bu çalma listesine sponsor olarak mesajlarının dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından duyulmasını sağlayabilecekleri belirtiliyor. 

Spotify ‘Hastalık Keşif’ çalma listesi, her Pazartesi 299 milyondan fazla kullanıcı için yenileniyor

Spotify Haftalık Keşif Çalma Listesi

Her Pazartesi, 299 milyondan fazla kullanıcının her biri için özel olarak hazırlanan Spotify ‘Haftalık Keşif’ çalma listesi her hafta yenileniyor. EMEA bölgesi genelindeki reklam-verenlerin, daha önce Spotify Free’de kişiselleştirilmiş dinleme deneyimini sahiplenme fırsatı olmadığına işaret ediliyor. Şirket; artık reklamverenlerin, Spotify’daki bu listeye dahil olabileceğini ve mesajlarını ses, video ve görüntü gibi çok formatlı reklam deneyimleriyle paylaşabileceğini dile getiriyor.

Özelliğin, işitsel kanallardan hedef kitlesine ulaşmak isteyen markaların beğenisini toplaması bekleniyor. Listeye eklenen sponsorluk desteğinin, 27 Ağustos 2020 tarihi itibarıyla kullanılabileceğine işaret ediliyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify, 2020 Yazında En Çok Dinlenen Şarkılar ve Podcast Yayınlarını Açıkladı 

Spotify, League of Legends Oyununun Küresel Hizmet Sağlayıcısı Oldu 

Spotify’da Sanatçı Fon Toplama Özelliği ile Bağış Toplanabilecek

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR