Tekken serisi

Namco Bandai Entertainment tarafından geliştirilen efsane dövüş oyunu Tekken oyun serisi toplam 49 milyon satış rakamını geçti. Aynı zamanda Tekken 7, 5 milyon satış rakamını aştı. 

Birçok oyuncu için dövüş oyunlarının yeri ayrıdır. Popüler dövüş oyunu serilerinden biri olan Tekken oyun serisi 1994 yılında çıkardığı ilk oyununda bu yana toplamda 49 milyon satış gerçekleştirdi. İlk çıkardığı oyundan bu yana Namco Bandai Entertainment’a ait olan Tekken oyun serisi yeni oyunlar ve güncellemeler çıkarmayı hiçbir zaman ihmal etmedi. Her sene yeni oyun çıkarmıyor olsa bile Tekken, kendine has tarzı ile dövüş oyunları arasında yeri özel olan bir oyun. 

Aynı zamanda üç sene önce çıkışını gerçekleştiren Tekken 7 isimli oyunun satış rakamları da 5 milyonu aşmış durumda. 3 yıl önce çıkan bir oyuna göre hala popüler olan Tekken 7, bu popülerliğini devamlı olarak güncelleme almasına borçlu. Aldığı güncellemeler ile yeni özellik kazanan Tekken 7, son güncellemesi sayesinde artık oyuncularına yaptıkları bir önceki maçı izleme şansı tanıyor.  

Bandai Namco Genel Menajeri Katsuhiro Harada’nın Twitter üzeriden açıkladığı bu rakamlar ile birlikte oyuncularına da teşekkür etti. Tekken 7 aldığı indirimler ile birlikte bir dönem İngiltere’de en çok satılan oyun ünvanını bile kazanmayı başarmıştı. Tekken’in yeni bir oyununun gelip gelmeyeceği bilinmiyor olsa bile isterseniz şu an Tekken 7Steam üzerinden 119 Türk lirasına, Xbox üzerinden 212 Türk lirasınaPlayStation tarafında ise 259 Türk lirasına satılıyor ama 3 Mart tarihe kadar indirime giren Tekken 7, PlayStation 4 için şu an 49 Türk lirasına satılıyor.  

Sony’nin tüm resmi PlayStation forumları kapandı!

PlayStation 4 şimdiye kadar 1 milyardan fazla oyun sattı