Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Turkcell Pasaj 2021 yılının sonunda cirosunu yüzde 67 büyüterek e-ticarette önemli oyuncularından biri haline geldi

Turkcell’in pazaryeri platformuTurkcell Pasaj, 2021 yılını ciroda yüzde 67 büyümeyle tamamladı. Pandemiyle artan online alışveriş talebini karşılamak üzere 2020 sonunda faaliyete başlayan Pasaj, 2021 yılında toplam 128 milyona yükselen ziyaretçi trafiğiyle teslim edilen sipariş miktarını yüzde 30 artırdı.

Müşterilerine daha fazla avantaj ve kolaylık sağlamak amacıyla 2021’de kategorilerini hızla genişleten Turkcell Pasaj, ilk yılın sonunda geniş ürün portföyünün yansımalarını da aldı. Platform; akıllı telefonlardan bilgisayar ve tabletlere, küçük ev aletlerinden kişisel bakım ürünleri ve beyaz eşyaya kadar pek çok kategoride ürünleri portföyünde bulunduruyor. Pasaj’da 2021 yılında tüketicilerin en çok tercih ettiği küçük ev aletleri ve kişisel bakım kategorileri 10 kattan fazla büyüme gösterdi. En çok tercih edilen kategorilerden elektronik oyun ürünlerinde ise 2 kat büyüme sağlandı.

Kadri Özdal: İlgiden memnunuz

Turkcell Bireysel Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadri Özdal, pandemi döneminde artan online alışveriş ihtiyacına cevap vermek amacıyla açtıkları Turkcell Pasaj’ın ilk yılında gördüğü ilgiden dolayı olduklarını söyledi.  Oyun dünyasındaki gelişimin en büyük destekçilerinden biri olduklarını belirten Kadri Özdal, “Dünyada oyun pazarı hızla büyümeye devam ediyor ve gerçeğe yakın bir oyun deneyimi için kaliteli oyun ekipmanları en önemli kriterler arasında yer alıyor. Bu pazarda daha belirgin bir yer edinmek, oyuna dahil olmak için Aralık ayında hayata geçirdiğimiz Pasaj Gamer ile oyun dünyasında ihtiyaç duyulan en son teknoloji ürünleri uygun ödeme fırsatları ile kullanıcılarımıza sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Turkcell Pasaj’da dokuz kategoride alışveriş yapmak mümkün

 Pasaj Gamer  oyunseverlerle buluştu

Turkcell Pasaj’ın elektronik oyunlar alanında Türkiye’deki 36 milyon oyunsevere yönelik kurduğu ve oyuncuların ürün önerileriyle e-oyun dünyasında aktif yer almasını sağlayacak platformu Pasaj Gamer, Aralık 2021’de oyunseverlerle buluştu. Konsoldan klavyeye, mouse’dan kulaklığa, monitörden joystick ve oyun direksiyonlarına kadar oyunlar için gerekli olan tüm ekipmanların bulunduğu Pasaj Gamer’da, elektronik oyun dünyasının severek oynadığı oyunlar ve dijital kodlar bir arada bulunuyor.

En çok mobil aksesuarlar satıldı

Pasaj’da yılın en popüler ürünleri Apple AirPods ile şarj kutusu, Xiaomi Mi Band 5 akıllı bileklik, Xiaomi Mi True Wireless Earbuds ve Intouch taşınabilir mini şarj cihazı oldu. Farklı kategoride birçok ürünün yer aldığı Pasaj’da mobil oyun kodları, eğitim ve eğlence içeriklerine dair kodları kapsayan dijital ürünler de öne çıkan kategorilerden biri oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz