Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş, restoran işletmecilerin pandemi döneminde yaşadığı zorluklara destek olmak amacıyla geliştirilen ‘Lezzet Ankara’ platformunu duyurdu. Çevrim içi yemek platformu olan söz konusu Lezzet Ankara, sadece Ankara içine hizmet verecek. 

Sık sık gündeme dijital projelerle gelen Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise pandemi döneminde ciddi sıkıntılar çeken restoranlar için yeni bir proje duyurdu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın resmi Twitter hesabından duyurduğu yeni proje tıpkı GetirYemek ve Yemeksepeti gibi online yemek sipariş platformu.Platform sayesinde bir buçuk yıldır yaşanan pandemide zorluk çeken işletme sahipleri 0 komisyonla satış yapabilecek. 

Halihazırda, Yemeksepeti ve GetirYemek üzerinden satış yapan işletme sahipleri belirli bir yüzdeyi platformlara komisyon olarak veriyor. Ancak Ankara’da başlayacak olan ‘Lezzet Ankara’ platformunda işletmelerden hiç komisyon alınmadan, restoranlar satış yapabilecek. Sadece Ankara içi için geçerli olan platformu, Mansur Yavaş şu tweet’i ile duyurdu:

“Esnafımızın alın terini korumak adına %0 komisyonla “Lezzet Ankara” var.

İşletmelerimizin menülerini sisteme girmesinin ardından portalımızı sizlerle buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.”

Nevzat Aydın, Mansur Yavaş’a Lezzet Ankara için yanıt verdi

Zor zamanlar geçiren işletme sahiplerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen platform için Yemeksepeti CEO’su Nevzat Aydın’da açıklamalarda bulundu. Nevzat Aydın, Mansur Yavaş’ın platformu duyurduğu tweet’e yanıt veren CEO:  “Dünyada bir ilk olmuş başkanım. Rekabet güzel şey. Sizi Seviyoruz” ifadelerini kullandı.

Lezzet Ankara’dan sipariş almak ve satış yapmak için dileyen işletmeler söz konusu web sitesine gidip gerekli işlemleri tamamlayabiliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Getir, Londra’nın Ardından Amsterdam Sokaklarında da Hizmet Vermeye Başladı! 

Görme Engelliler, Özel Erişilebilirlik Entegrasyonu Sayesinde Yemeksepeti ’nde Rahatlıkla Sipariş Verebiliyor

Haftalık Teknoloji Gündemi – Türkiye’nin İlk Robot Oyuncusu Aypera, Birol Güven ile Anlaştı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz