Türkiye'de Coronavirüsten ilk Ölüm, coronavirüs, coronavirüs türkiye, corona son durum, Türkiye coronavirüs vaka sayısı, türkiye'de coronavirüs, koronavirüs vaka sayısı, koronavirüsten ilk ölüm
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın toplantısı düzenleyerek “Türkiye’de coronavirüsten ilk ölüm gerçekleşti” dedi. Koca ayrıca, Türkiye’de coronavirüs vaka sayısının 98 olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de Coronavirüsten ilk ölüm vakasının gerçekleştiğini duyurdu. Bakan Koca yaptığı açıklamada üzüntüsünü paylaşarak “Sadece Sağlık Bakanı olarak değil aynı zamanda bir hekim olarak bugün ilk hastamı kaybettim.” dedi.

Türkiye’de yaşamını yitiren ilk birey hakkında bilgiler de paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Bu gece hepimizi ve halkımızı üzen bir haberi vereceğim. Coronavirüs ile mücadelemizde bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Toplumu temsilen onu en yakın takip eden kişlerdenim. Kendisi 89 yaşındaydı. Virüsü Çin temaslı bir çalışanından aldı. İlk kaybımız olan beyefendi için allahtan rahmet diliyorum.” dedi.

Bakan Koca açıklamasında “Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır. Başka hastalığı olan ve direnci düşük kişiler yüksek tehlike altındadır. Yaşlılar yüksek risk altındadır ve dikkatli olmalılar.  Set çekmenin yolu tedbir almaktır. Avrupa ülkelerine set çektik. Umreden ve Avrupa’dan gelişler devam ediyor. Gelenleri kontrol altında tutuyoruz.” dedi.

Türkiye’de Coronavirüs Vaka Sayısı 98 Oldu

turkiyede coronavirus vaka sayisi

Coronavirüsün Türkiye’deki son durumu hakkında bilgiler paylaşan Fahrettin Koca, 51 yeni vaka tespit edildiğini ifade etti. Bakan Koca’nın paylaştığı son bilgilere göre Türkiye’de coronavirüs vaka sayısı 98 oldu.

Tanı konmuş hastalar hakkında da bilgi paylaşan Sağlık Bakanı, “Toplam hasta sayısı 98 oldu. Pozitif sonuçların büyük kısmı iyileşme ile sonuçlanıyor. Tanı konan hastalarımıza geçmiş olsun diyorum. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya davet ediyorum. Bugünler böyle sürmeyecektir, 1 buçuk 2 ay direnelim” dedi.

Bakan Koca ayrıca “Ciddi riskler içeren bu hastalığa karşı tedbir almaktır. Avrupa ülkelerine sınırlarımızı kapattık, riskleri önlüyoruz. Bulgusu olanlardan test için numune alıyoruz.”

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan coronavirüs 10 Mart’ta Tespit edilen ilk vaka ile Türkiye’ye giriş yapmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, düzenlediği basın toplantısı ile 17 Mart itibariyle Türkiye’de coronavirüsten bir kişinin yaşamını yitirdiğini ve tespit edilen 98 vakanın olduğunu açıkladı.

Virüs bugüne dek 150 ülkede tespit edildi ve 6 bin 500’ün üzerinde insan coronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi.

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.