KKTC'de coronavirüs vaka sayısı 20 oldu
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Coronavirüs dünya genelinde hızla yayılmaya devam ediyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) 13 yeni koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildi. Buna göre KKTC’de coronavirüs vaka sayısı 20 oldu.

Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanı Ali Pilli tarafından yapılan açıklamaya göre, 13 Alman turistte yeni tip coronavirüs tespit edildi. Yeni vakalar ile KKTC’de coronavirüs vaka sayısı 20’ye ulaştı.

Bakan Pilli, ülkede ilk vakanın görüldüğü Alman turistin en yakınındaki gruptan 39 kişiye test yapıldığını ve 13’ünün pozitif çıktığını söyledi. Kuzey Kıbrıs’ta daha önce 5 turist ve 2 ülke vatandaşında Covid-19 tespit edilmişti.

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre  ülkede 3 yeni Covid-19 vakası tespit edildi. Böylece Güney Kıbrıs’ta, 2’si İngiliz üslerinde olmak üzere vaka sayısı 51’e yükseldi.

Kıbrıs Rum yönetimi koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kuzey ile güney arasındaki geçişleri sağlayan tüm sınır kapılarını kapatma kararı almıştı. Kuzey ile güney arasında 2004 yılından beri açık olan sınır kapıları, coronavirüs sebebiyle 16 yıl sonra ilk kez kapanmış oldu.

Coronavirüs vaka sayıları canlı olarak nasıl takip edilir?

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.