Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, Kullanıcıların Hangi “Sohbet Odası”na Katıldıklarını Gösterecek

Twitter, Kullanıcıların Hangi “Sohbet Odası”na Katıldıklarını Gösterecek

Twitter, kullanıcılarına arkadaşlarının hangi ‘Sohbet Odası’nda olduklarını gösterecek. Sohbet Odası olarak da anılan ‘Spaces’ özelliğini güçlendirmek isteyen Twitter, ana sayfanın üst bölümünde kimlerin hangi odalara katıldığını göstererek daha fazla odanın da görülmesine olanak tanıyacak.

Twitter, özellikle son dönemlerde platform için ciddi yatırımlar yapıyor ve yeni özellikler ekliyor. Şirketin, çıkışıyla tüm dünyada konuşulan Clubhouse benzeri ‘Spaces’ isimli sohbet odası özelliği de bu yeniliklerden nasibini alıyor. 

Twitter, kullanıcılara arkadaşlarının bulundukları Sohbet Odalası’nı ana sayfanın üst bölümüne ekleyerek hem özelliğin kullanımını hem de kullanıcıların keşfedecekleri yeni odaları artırmayı hedefliyor. iOS ve Android kullanıcıları için geçerli olan bu yeni güncelleme ile kullanıcılar, arkadaşlarının bulunduğu Sohbet Odası’nı şirketin 3 Ağustos itibariyle rafa kaldırdığı ‘Fleets’ler bölümünde yine Fleets tasarımına benzer şekilde görecek. 

Aslına bakılırsa Twitter, ana sayfanın üst bölümünde Spaces’ı zaten gösteriyordu. Ancak daha önce, yalnızca sosyal ses odalarına ev sahipliği yapan takip ettiğiniz kişiler görülüyordu. Şimdi ise Twitter’ın yeni güncellemesi ile kullanıcıların beğenebileceği düşünülen Sohbet Odaları da görülecek. 

Kullanıcılar hangi odalara katıldıklarının bilgisini gizleyebilecek

Twitter, hem iOS hem de Android olmak üzere her iki mobil uygulamasına bu güncellemeyi ekleyecek olsa da, özelliği kullanmak istemeyen kişiler olabilir. Eğer bir kullanıcı hangi odada olduğunu ana sayfanın üst bölümünde görülmesini istemezse bunu ayarlama şansına sahip olacak. Arkadaşlarının hangi Sohbet Odalarına katıldığını bilmesini istemeyen kullanıcılar, bunu “Ayarlar ve Gizlilik” menüsüne, ardından “Gizlilik ve Güvenlik”e giderek “Takipçilere İzin Ver” seçeneğini devre dışı bırakarak kapatabilir. Ancak kullanıcılar bunu yapsa dahi Sohbet Odası’nda bulundukları kişiler tarafından görülebilecek. 

Twitter yeni güncellemelerle Sohbet Odası özelliğini geliştirmeye devam edecek gibi duruyor. Şirket, bu ayın başlarında Spaces ev sahiplerinin, iki yardımcı ev sahibi atama yeteneğini ekleyerek, bir odada olma deneyimini artırmayı amaçlamıştı. Bundan sonra da yeni özelliklerin ekleneceği düşünülüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Fleets Özelliğini 3 Ağustos’ta Rafa Kaldırıyor!

Airbnb, Yirmi Bin Afgan Mülteciye Ücretsiz Konaklama İmkanı Verecek

Twitter DM ’e Yeni Özellikler Ekliyor: Toplu ve Doğrudan Mesaj Gönderme

Tesla Bot Gerçek mi? TechTalk #24:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR