Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Twitter, halihazırda üzerinde çalıştığı bilinen Clubhouse benzeri sesli sohbet odaları özelliği Spaces ’in Android beta testlerine de başladığını duyurdu. iOS testlerinin devam ettiği bilinen yeni özellik sayesinde daha fazla kullanıcı sesli sohbet odaları özelliğini deneyimleyebilecek. 

Son dönemlerde tüm dünyada konuşulan Clubhouse, bu popülerliğinin ardından pek çok platformu da ardından getirdi. Bu bağlamda Facebook Clubhouse benzeri yeni bir sosyal medya platformu üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Twitter’ın da halihazırda platformda sesle iletişimi güçlendirmek için yeni özellikler denediği biliniyordu. 2020’nin Aralık ayında yaptığı bir açıklamayla konuyu resmiyete döken Twitter, Spaces ismini verdiği yeni bir özelliği için çalışmaya başladığını açıklamıştı. 

Bir süredir iOS kullanıcılarının deneyimleyebildiği Twitter’ın sesli sohbet odaları özelliğinde tıpkı Clubhouse’ta olduğu gibi katılımcılar sadece ses ile iletişim kurabiliyor. Yazılı ve görsel bir metin yer almadığı bu sohbet odalarında Twitter kullanıcıları takipleştikleri başka bir kullanıcı veya birden fazla kullanıcıyla sesli görüşme yapabiliyor. Kullanıcıların özellik üzerinde tam hakimiyete sahip olabileceğini belirten Twitter, ‘Raporlama’ ve ‘Engelleme’ gibi özelliklerin de yer alacağını belirtti. Spaces’ta, platform kullanıcıları hangi kullanıcının konuşacağına da karar verebilecek.

Spaces ‘in şimdi ise Android testleri başladı

Twitter’ın aralık ayında iOS için test etmeye başladığı yeni sohbet odaları özelliğinin Android test çalışmalarının başladığı şirketin Spaces isimli Twitter hesabından duyuruldu. 

Paylaşılan tweet’te şu ifadelere yer verildi: “Daha fazla insana Spaces’a katılma ve onları dinleme şansı vermek için genişliyoruz! Önümüzdeki birkaç gün içinde kullanıma sunulacak olan Android kullanıcıları artık Spaces üzerinden konuşmalara katılabilecek, onları dinleyebilecek ve konuşabilecek.”

Görünen o ki Twitter şu an esmeye devam eden Clubhouse rüzgarına yetişmek için Spaces özelliği üzerindeki çalışmalarını hızlandırmış. Şirket her ne kadar özelliğin şu an için ilk günleri olduğunu ve gelişmeye devam edeceğini belirtse de Android sürümünde de özelliğin denenmeye başlaması oldukça sevindirici bir haber. iOS ve Android ekosisteminin ardından web sürümüne sohbet odaları özelliğini eklemek isteyen Twitter bakalım ne zaman tüm kullanıcılarına Spaces’i sunacak. Bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Sesli Mesaj Özelliğini Bazı Bölgelerde Hizmete Açtı

Facebook, Clubhouse Uygulamasına Rakip Olacak Bir Platform Üzerinde Çalışıyor 

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz