Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter, bünyesine sesli mesaj gönderme özelliğini ekledi. Şu an için belirli bölgelerde kullanılabilen özellik sayesinde kullanıcılar 140 saniyeye varan sesli mesajlar gönderebilecek.

Popüler sosyal medya şirketi Twitter özellikle son dönemlerde ciddi yatırımlar yapmaya ve platformu daha işlevsel bir hale getirmeye çalışıyor. Şirket bu bağlamda geçen aylarda podcast uygulaması Breaker’ı ve ekran paylaşımı yapmaya yarayan Squad uygulamasını satın aldığını açıklamıştı. Bunların yanı sıra şirket son zamanların en çok konuşulan uygulaması Clubhouse’a benzer bir özellik üzerinde çalışmaya başladı. Spaces ismi verilen bu özellik sayesinde kullanıcılar Twitter’da sesli bir şekilde iletişim kurabilecek. Ancak özelliğin denemeleri ve çalışmaları şu an için devam ediyor ve ne zaman kullanıcılara sunulacak henüz bilinmiyor.

Twitter ‘da sesli mesaj dönemi başlıyor

Twitter şimdi ise, 2020’nin Eylül ayında test etmeye başladığı sesli mesaj gönderme özelliğini hizmete açtığını duyurdu. Görünüşe göre kullanıcılarına daha farklı şekillerde iletişim kurma imkanı tanımak için faaliyetlerine devam eden Twitter “sesle” iletişim konusunun üzerinde duruyor. Kullanıcıların daha hızlı bir şekilde iletişim kurması amacıyla geliştirilen özellikle 140 saniyeye varan ses kayıtları gönderilebiliyor. 

Twitter’ın sesli mesaj gönderme özelliğine hem iOS hem de Android kullanıcıları erişim sağlayabilecek. Şirketin geçen aylarda sunduğu “sesli tweet” özelliği sadece iOS ekosistemi üzerinde çalışıyordu. Bu noktada mesajlarda hem Android hem de iOS kullanıcıları yazmakta zorlandıkları anlarda rahatlıkla karşıdaki kişiye sesli mesaj iletebilecek. 

Twitter sesli mesaj özelliğini aktif ettiğini Hindistan hesabı üzerinden duyurdu. Kısa bir videoyla anlatılan özellik şu an için sadece belirli bölgelerde test ediliyor. Bu bölgeler Hindistan, Brezilya ve Japonya olarak anılıyor. Şirketin ilerleyen dönemlerde sesli mesaj özelliğini diğer ülkelerde de kullanıma açması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hesabına ‘Türkiye Devlet Görevlisi’ Etiketi Ekledi 

Jay-Z ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, Yeni Bir Bitcoin Gelişim Fonu Kuracak

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz