Facebook Clubhouse

Sosyal medya devi Facebook, son günlerde popülaritesini önemli oranda artıran ‘Clubhouse’ uygulamasına rakip olacak bir platform üzerinde çalışıyor. Şirket CEO’su Mark Zuckerberg’ün, kısa bir süre önce Clubhouse üzerinden bir sesli sohbete katılmış olduğu da biliniyor.  

Engadget’ın haberine göre; sosyal medya devi Facebook, son günlerde popülaritesini önemli oranda artıran ‘Clubhouse’ uygulamasına rakip olacak bir sesli sohbet platformu üzerinde çalışıyor. Henüz yalnızca ‘iOS’ işletim sisteminde kullanılabilen ‘Clubhouse’a kullanıcılar, davetiye koduyla giriş yapabiliyor. ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ın da kısa bir süre önce, platform üzerinden bir sesli sohbete katılım sağladığı biliniyor. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’ün de benzer şekilde, bir ‘Clubhouse’ sohbetinde konuşma yaptığı ifade ediliyor. Bu nedenle; şirket CEO’sunun, ‘Clubhouse’ ile yakından ilgilendiği ve Facebook bünyesinde yeni bir sesli sohbet platformu geliştirmeyi planladığı dile getiriliyor.  

Diğer yandan; Facebook’un, bir ‘Clubhouse’ rakibi yaratırken mobil uygulama yazılımı üzerinden ilerlemeyeceği tahmin ediliyor. Şirkete yakın kaynaklar; Zuckerberg’ün, geliştiricilerden platformun kendi sesli sohbet özelliği üzerinde çalışmalarını talep ettiğine işaret ediyor. Söz konusu hizmetin, henüz ilk aşamalarda olduğunun da altı çiziliyor. Benzer şekilde, Twitter da ‘Spaces’ isimli bir sesli sohbet özelliği üzerinde çalışıyor.

Facebook, sıklıkla rakip platformlardan aldığı yeni özellikler ile gündeme geliyor

Facebook Yeni Özellikler

Bununla birlikte Facebook, sıklıkla rakip platformlardan yeni özellikler aldığı haberleriyle gündeme geliyor. Sosyal medya devi, genellikle ciddi bir popülarite elde eden birçok özelliği hızlı bir biçimde bünyesine ekliyor. Snapchat’teki ‘Hikayeler’ özelliği, Instagram’a eklenen ‘Reels’ isimli kısa video özelliği ve Zoom benzeri ‘Messenger Rooms’ platformu, rakip platformlarda başarı elde edilmesinin ardından Facebook ve Facebook’a bağlı platformlara eklenen özellikler arasında yer alıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Teknoloji Girişimlerine Yönelik ‘BAŞLAT’ İsimli Bir Programı Hayata Geçiriyor 

Apple CEO’su Tim Cook, Facebook’u Eleştiri Yağmuruna Tuttu! 

Facebook, ‘Zor Zanaat’ Sloganıyla Yeni Bir Eğitim Programı Başlattığını Duyurdu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz