Okuma Süresi
1 dakika

Twitter Articles ile 280 karakterlik tweet gönderme sınırı kalkıyor

Twitter’ın, Twitter Articles adında yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açıklandı. Yeni özelliği Jane Wong isimli bir mobil uygulama araştırmacısı ortaya çıkardı. Twitter Articles ile hiçbir karakter ya da vuruş sınırlaması olmadan ileti paylaşılabilecek. Wong, sosyal ağın yeni özelliğine ilişkin gizli bir menüyü kendi hesabında gösterdi.

Twitter Articles yakında açıklanacak

Twitter Articles’ın tam olarak nasıl çalışacağı bilinmiyor. Fakat Wong’un paylaştığı görselde, “Create a Twitter Article” ifadesi görülüyor. Bilindiği gibi, Twitter’da ilk aşamada mesaj göndermek 140 karakterle sınırlıydı. Daha sonra bu sınır 2017 yılında 280  karaktere çıkarıldı. Twitter Articles’a ilişkin ayrıntıları Twitter’a soran Cnet ekibi, Twitter’ın kısa süre içinde bu özelliği kamuoyuna duyuracağını doğrulattı.

Medium’a rakip oluyor

Sektör uzmanları Twitter’ın bu hamlesiyle Medium gibi blog platformlarına rakip olacağını düşünüyor. Bununla birlikte, Twitter’ın yeni özelliğiyle ilgili iş modeli henüz bilinmiyor. Fakat, Twitter Articles’ın Süper Takip veya Onaylanmış Hesaplar (mavi rozete sahip hesaplar) için devreye gireceği ifade ediliyor. Twitter’ın 2021 3Ç itibarıyla 211 milyon günlük kullanıcısı olduğunu not edelim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz