iRobot, robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenleri derledi. Ayrıntılar haberimizde

Günümüzde robot süpürgeler her evin vazgeçilmezi olma yolunda ilerliyor.  Ev temizliği dendiğinde ilk akla gelen ürün robot süpürgeler oldu ve robot süpürgelere olan ilgi bu kadar arttı. Robot süpürgeler hakkında doğru bilinen yanlışlara göz atalım:

  • Robot süpürgenin Pascal (PA) değeri ne kadar yüksekse çekim performansı o kadar yüksektir.

Yanlış bilinen bilgilerin başında çekim performansı geliyor. Aslında çekim performansı, motor gücüne bağlı değildir. Bu yüzden verilen Pa değerleri yanıltıcıdır. Motor gücü yerdeki tozu havalandırırken, yerden kalkan tozun tamamının hazneye aktarılması cihazın altındaki fırçalar ile kurulmuş sistemin performansına bağlıdır.

  • Robot süpürgeler halıları iyi süpüremez.

Bu konu tamamen yanlış değerlendiriliyor. Çünkü iRobot Roomba robot süpürgeler, yüksek çekim gücü ve patentli çift kauçuk fırça sistemiyle halıları kusursuz şekilde süpürür. Önce halının dibine inmiş kirleri kaldırır, sonra çift kauçuk fırça sistemi sayesinde direkt toz haznesine aktarır.

  • Robot süpürgem çıkarttığı haritayı hafızasına kaydetmezse onu verimli kullanamam.

 Akıllı haritalama sistemine sahip bir robot süpürge her kullanıcı için olmazsa olmaz değildir. Örneğin eviniz 80 m2 ise ve siz her temizlikte tüm evin süpürülmesini tercih ediyorsanız, evin haritası hafızaya kaydedilmeden de robot süpürgeniz, tüm evinizin temizlik ihtiyacını mükemmel bir şekilde karşılayabilir. Bu noktada ihtiyacınız olmayan navigasyon özellikleri için ek bütçe ayırmak yerine, süpürme performansına odaklanarak bu anlamda en üstün ürünü seçmeniz önemlidir.

  • Robot süpürgeler koltuk altları, yatak altları gibi alanlara giremez ve bu alanları süpüremez.

 Robot süpürgenin en ince olanını aramak da doğru bir yaklaşım değildir, çünkü robot süpürge inceldikçe içinde bulunan toz haznesinin kapasitesi de düşecektir. Bundan dolayı ihtiyacınıza göre karar vermeniz uygun bir yaklaşım olacaktır.

  • Evde değerli objelerim var, robot süpürge bunlara zarar verebilir.

 Robot süpürgelerin evdeki değerli objelere zarar vereceği düşüncesi mevcut olsa da iRobot Roomba robot süpürgelerde hassas tampon sistemi mevcuttur. Hassas tampon sistemi sayesinde Roomba robot süpürgeniz bir cisim ile temas ettiğinde ne kendine ne de karşıdaki cisme zarar vermeyecektir. Robot süpürgenizin yaklaşmasını istemediğiniz objeler ya da girmesini istemediğiniz alanlar varsa uygulama üzerinden bu alanlara sanal duvarlar çekebilir ve bu alanları yasaklı olarak işaretleyebilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz