Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Rapora göre, Twitter’da geçen kripto parayla ilgili sohbetlerde yüzde 500’ü aşan artış var

Twitter’ın yayımladığı araştırmaya göre, 2021’de kripto para ve NFT sohbetleri yüzde 549 arttı. Son birkaç yıldır işletmeler, pandemi koşullarına ve sürekli gelişen tüketici davranışlarına uyum sağlamak için çalışma şekillerini değiştiriyorlar. Ve bu değişikliğin bir bölümü de Twitter’da gerçekleşiyor. Twitter, bu dönüşümü daha iyi anlamaya yardımcı olması açısından teknoloji, finans, spor, gıda gibi çeşitli sektörlerde veriler ve uzman analizleri içeren ilk BirdsEye Raporunu yayımladı.

Twitter’ın resmî ortakları tarafından hazırlanan ve küresel Twitter sohbetlerindeki verilere dayanan rapor; en önemli tüketici trendlerine işatet ediyor ve markaların önümüzdeki yıl için fırsatları ve stratejilerini belirlemesine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Twitter, Hootsuite ortaklığıyla finansla ilgili veriler yayımlandı.

 Rapordan öne çıkanlar

  • Kripto çılgınlığı: Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi yerleşik kripto para birimleri ilgi çekmeye devam ederken, her gün yeni kripto para birimleri ortaya çıkıyor, artık daha büyük kuruluşlar kripto para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul ediyor ve finansal kurumlar uyum sağlamaya ve kendi kripto tekliflerini kullanmayı denemeye başladı. ‘Kripto’ hakkındaki konuşmalar Twitter’da 2021’de, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in sohbetleri yönlendirmesiyle yüzde 549 arttı.
  • NFT’ler ana akıma dâhil oldu: Twitter’daki “NFT” hakkındaki konuşmalar 2021’de yüzde 9,510 arttı. Sohbetlerin çoğu erkeklerden geliyordu şimdiye kadar, ancak 2021’de konuşmanın daha fazla kadını içerecek şekilde değiştiğini şimdiden görmeye başladık. NFT’ler kripto evrenindeki en son fenomen. NFT’ler, dijital sanat eserleri veya videolar gibi benzersiz, değerli nesneleri, Depolanan ve blok zincirinde alınıp satılabilen doğrulanabilir varlıklara dönüştürür. NFT’ler yaklaşık yedi yıldır var olmasına rağmen, ana akıma dahil oldular ve dijital sanatçı Mike Winkelmann’ın (profesyonel olarak Beeple olarak bilinir) bir NFT sanat eserinin 69 milyon dolardan fazla bir ücrete satılmasının ardından Mart 2021’de oldukça popüler hale geldiler. NFT’lerin yeni keşfedilen popülaritesinde popüler kültür de rol oynadı.
  • Perakende yatırımcı patlaması: Pandemi sırasında, tamamen yeni bir grup insan kendilerini yatırıma adadı. Mevcut tüm ABD borsa yatırımcılarının yüzde 15’i ilk kez 2020’de piyasada oynamaya başladı. Çok uluslu finansal hizmetler şirketi Charles Schwab, bu çağın yeni yatırımcılarını tasvir etmek ve tanımlamak için “Yatırımcı Kuşağı” terimini bile icat etti. Bu büyüme, daha düşük ticaret maliyetlerine, yatırım yapmayı daha kolay ve daha erişilebilir hale getiren yeni uygulamalar ve hizmetlere ve tümü ilginç yatırım fırsatları getiren piyasa oynaklığına bağlanabilir. Aynı zamanda sosyal medya da hisse senedi ile ilgili konuşmaları alevlendirmede ve büyütmede ve ayrıca belirli hisse senetlerini sosyal medya nedeniyle perakende yatırımcılar arasında popüler hale gelen “meme hisse senetlerine” dönüştürmede önemli bir rol oynar.Pandemi sırasında, tamamen yeni bir grup insan yatırım yapmaya başladı ve Twitter’daki ‘perakende yatırımcı’ sözleri 2021’de yüzde 215 arttı.

Zorlu bir 2020’den sonra insanlar malî durumları konusunda daha iyimser hissetmeye ve erteledikleri daha büyük malî kararları almaya hazır olmaya başladılar. Aslında, Twitter tarafından ankete katılan kişilerin yüze 43’ü kişisel finansal durumlarının 2021’de düzeleceğine inanıyordu. Pandemi ayrıca, finansla ilgili konuşmaların ön saflarında yatırım ve kripto para birimleri ile dijital alanda bir finansal dönüşüm başlattı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz