Twitter’da artık hesap takip eder gibi konu başlıkları takip edilebilecek. Şirket, asıl amacının kullanıcılarla Twitter arasında daha sıkı bir bağ kurabilmek olduğunu vurguladı.

Twitter daha önce de konu başlıkları üzerinde sıkı çalışmalar gerçekleştiriyordu. Şirket bu konsept için çeşitli deneme sürümleri kullandı ve artık beklenen bu yeni özelliği kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. 13 Kasım itibariyle konu başlıkları, hesapları takip eder gibi takip edilebilecek.

Twitter, 300 konu için takip imkanı sunacağını belirtti. Konular öncelikli olarak spor, eğlence ve oyun gibi kategorilerde olacak. Konu başlığı takip edildiğinde, İlgili hesaplardan seçilmiş tweetler zaman akışında görülecek.

Twitter bu hamlenin amacını sohbet ve etkileşimi arttırmaya yönelik bir adım olarak görüyor. Şirket aynı zamanda insanların ilgi alanlarını takip etmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bu yeni değişiklikle birlikte Twitter, uzun zamandır yaşanılan problemlerden birine de çözüm getirmiş olacak. Platforma yeni üye olan kullanıcıların en büyük sıkıntıları, Twitter’ı karmaşık bulmalarıydı. Gelecek olan yeni değişiklik sayesinde konu başlıkları takip edilebilecek ve kullanıcılar aradıklarını daha rahat bulabilecekler.

Özellikle yeni kullanıcıların ilgi alanlarını ve konularını takip etme imkanıyla yaşanılan problemin çözülüp çözülmeyeceği ise şu an için bilinmiyor. Twitter daha önce Anlar özelliğiyle bu tür problemleri çözmeye çalışmış, sonrasında da Keşfet bölümünü daha da zenginleştirmişti. Ancak konu başlıklarını takip imkanı daha cazip ve kullanışlı görünüyor. Çünkü doğrudan kullanıcının en fazla zaman geçirdiği zaman akışına etki edecek bir değişiklik yapılıyor. Uygulamanın ayrı bir bölümüne geçme ihtiyacı duyulmayacak.

Sosyal ağ platformları artık insanların daha fazla ilgi duyduğu değişiklerle kullanıcılarını memnun etmeye ve aralarındaki bağı güçlendirmeyi hedefliyor. Twitter’ın bu yeni değişikliğinin kullanıcıları memnun edip etmeyeceği ise ilerleyen günlerde belli olacak.