Okuma Süresi
2 dakika
Bilişim teknolojisi sektöründe başlayan işten çıkarmaların ardı arkası kesilmiyor. Twitter 200 kişiyi daha işten çıkardı.
Bir zamanlar harika koşullarda ve yine harika rakamlarla çalışan bilişim çalışanları, bugün belki de en güvencesiz istihdam alanlarından birisini oluşturuyor. Dünya çapında üst üste yaşanan ekonomik krizlerin ardından birçok sektörde olduğu gibi bilişim sektöründe de işsizlik gittikçe artıyor. Özellikle Elon Musk’ın satın alması ile birlikte işten çıkarmalarla ön planda olan Twitter’dan bugün yine bir işten çıkarma haberi geldi. Twitter bu kez de 200 kişiyi birden işten çıkardı İşte detaylar!

Elon Musk’a Yakın Olmak da Kurtarmadı

Twitter, Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra art arda işten çıkarmalarla gündeme gelmiş ve birçok kişiyi de çok şaşırtmıştı. Ancak bu kararında oldukça ısrarlı ve kararlı olan Elon Musk, son olarak bugün yine 200 kişiyi daha işten çıkarma yaptığını bildirdi. Üstelik de bu kez hem yazılımcıları hem de yönetim kadrosundan isimlerin işten çıkartıldığı biliniyor. Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra şirkette son derece köklü değişikliklere gitmeye başladı.
Bu değişiklikler tepki alıyor olsa da bunları hiç önemsemeyen Musk, kararları doğrultusunda ilerlemeye devam ediyor. Şirketi satın alır almaz neredeyse şirketin yarısını işten çıkartan Elon Musk’ın bugün de 200 kişiyi daha işten çıkardığına ilişkin bir bilgi alındı.
Üstelik de bu karardan Elon Musk’a yakın olanların dahi kurtulamadığı görüldü. Elde edilen bilgilere göre bu son işten çıkarma hamlesinde ilk günden beri Elon Musk’a destek veren isimlerden Esther Crawford da bulunuyor. Onun yanı sıra Twitter’ın satın aldığı küçük şirketlerin patronlarının da işten çıkartıldıkları ifade ediliyor. Twitter’ın para kazanma altyapısını ayakta tutan yazılımcıların sayısı da 30’dan 8’e düşürülmüş durumda. Hatta Twitter’ın çevrimiçi kalmasını sağlayan ekibin bir bölümü de işten çıkarıldı.

Kovulduklarını Bu Şekilde Öğrendiler

Henüz bu konuda net bir açıklama yapılmamış olsa da, New York Times’a göre işten çıkarılan kişi sayısı net bir şekilde 200. Diğer yandan The Information tarafından ortaya atılan bazı iddialara göre ise işten çıkartılan çalışanlar, bu durumu Twitter sistemlerine giremediklerinde fark ettiler. Elon Musk tarafından konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken New York Times, The Information ve The Independent gibi haber kaynakları da Twitter yönetimine ulaşamadılar.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz