Okuma Süresi
2 dakika

Samsung’dan yeni seri tanıtımı geldi. Ama Galaxy S23 Ultra kullanıcılarından şikayet var.

1 Şubat tarihinde Unpacked etkinliğinde gerçekleşen Samsung Galaxy S23 serisinin tanıtımının ardından bazı şikayetler gelmeye başladı. Reddit ve Samsung forumlarında yapılan konuşmalarda bazı Galaxy S23 Ultra kullanıcıları, telefonda Wi-Fi sorunu yaşadıklarını aktardı. Henüz şirketten bu konuda bir açıklama gelmedi. İşte detaylar!

İnternet Erişim Sorunu

Unpacked etkinliğinde tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S23 serisine ilişkin Galaxy S23 Ultra kullanıcılarından birtakım şikayetler geldi. Reddit ve Samsung forumlarında yapılan paylaşımlara göre, telefonda bir Wi-Fi sorunu mevcut. Daha serinin yeni tanıtılmış olmasına rağmen, Galaxy S23 Ultra’ya sahip bir bilişim uzmanı tarafından, telefonun Wi-Fi’ının internet erişim sorunu yaşadığı paylaşıldı. Bilişim uzmanı, telefonun alındığından veri bir şekilde Wi-Fi’a bağlandığını ancak bu esnada erişim sıkıntısı yaşadığını aktardı. Bunu çözmek için yapabileceği her şeyi denediğini söyleyen kullanıcı, tüm çabalarının sonunda telefonu Wi-Fi 6’dan Wi-Fi 5’e geçirdikten sonra erişim sorununu çözdüğünü aktarıyor. Aynı şekilde bu sorunla karşı karşıya kalan diğer kullanıcılar ise telefonu fabrika ayarlarına döndürüp Wi-Fi 6 ve WPA3’ü devre dışı bıraktıktan sonra sorunu çözebildiklerini aktarıyor.

Peki Samsung Sorunu Çözecek mi?

Samsung Galaxy S23 serisini kullanan ve Wi-Fi bağlantı sorunu yaşayan kişiler, yaşadıkları sorunu forumlarda paylaşmalarına rağmen şirket tarafından bu konuda henüz bir açıklama yapılmadı. Diğer yandan, söz konusu problem aslında ülkeden ülkeye ve bağlantıdan bağlantıya da değişiklik gösterebiliyor. Sorunu yaşayan kullanıcılardan birisi olan bilişim uzmanı, kendiyle birlikte ek olarak eşinin de aynı modele sahip olduğunu ancak onun böyle bir sorun yaşamadığını da paylaştı. Bu da, söz konusu bağlantı sorununun her telefonda olmadığının kanıtı. Ayrıca Gizmochina tarafından yayınlanan bir habere göre, Samsung aslında bu sorunu biliyor fakat henüz bu sorunu çözmek için bir düzeltme yapmadı. Ve yine Gizmochina’ya göre şirket, akıllı telefonların iade süresi dolar dolmaz Galaxy S23 Ultra modellerindeki Wi-Fi sorununu çözecek bir güncelleme yayınlayacak. bu güncelleme ile birlikte kullanıcıların artık bu şekilde bir erişim sorunu yaşamayacakları düşünülüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz