Okuma Süresi
1 dakika
Teknoloji devi Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü olan ‘Reality Pro’ için beklemeye devam.
Apple tarafından çıkartılması beklenen ve bugüne kdar hakkında birçok şey konuşulan ‘Reality Pro’ karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni tahmin. Ünlü analist Ming-Chi Kuo, uzun süredir beklenmekte olan Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü hakkında bazı tahminlerde bulundu. Kuo’ya göre, şimdilik ‘Reality Pro’ olarak adlandırılan başlığın, üçüncü çeyrekte iPhone 15 ile birlikte tanıtılabilir. İşte detaylar!

Reality Pro’yu Beklemeye Devam

Apple tarafından çıkarılacak olan karma gerçeklik gözlüğü ve yeni ürün kategorisine girmesi beklenen ‘Reality Pro’ hakkında bugüne kadar birçok bilgi ortaya çıktı. Kullanıcıların fiziksel bir kadran kullanmak suretiyle sanal gerçeklik ortamından gerçek dünyaya geçiş yapmalarına olanak tanıyacak. Gözlükte ayrıca cihazı kafanıza yerleştirdiğiniz anda etrafınızda bulunanları daha iyi görebilmeniz için de renkli geçiş özelliği gibi özellikler yer alması bekleniyor. Ancak şu ana kadar hakkında çok konuşulan ve sürekli yeni iddialar gelen karma gerçeklik gözlüğü Reality Pro hakkında şimdi de Ming-Chi Kuo bazı açıklamalarda bulundu. Apple hakkında yapmış olduğu çeşitli tahminlerle tanınan TF International analisti Ming-Chi Kuo, Reality Pro’nun ne zaman çıkacağı konusunda tahminlerde bulundu.

iPhone 15 ile Birlikte Tanıtılabilir

İlk bahsedildiği günden bu yana teknoloji ve dijital meraklılarının dört gözle bekledikleri karma gerçeklik gözlüğü Reality Pro hakkında bu güne kadar çok fazla iddia ortaya atıldı. Ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda daha önce de açıklamalar yapan ünlü analist Ming-Chi Kuo, cihazın ilkbahar aylarında veya haziranda düzenlenecek WWDC konferansında tanıtılabileceğini söylemişti. Hatta bu açıklamada ayrıca teslimatların ikinci çeyreğin sonuna kadar başlamayacağını belirtmişti. Kuo, bugünkü açıklamasında ise gözlüğün tanıtımının biraz erteleneceğini ve eylül ayında iPhone 15 ailesiyle birlikte olabileceğini aktardı: Kuo bu konu hakkında; “Apple’ın birinci nesil karma gerçeklik başlığının ilkbaharda tanıtılma ihtimali düşüyor. Gözlüğün üçüncü çeyrekte, iPhone 15 ile birlikte tanıtılma ihtimali ise gittikçe artıyor.” dedi. Buna ek olarak gözlük hakkında ayrıca 3000 dolara kadar ulaşabilecek pahalı bir fiyata sahip olabileceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz