Antivirüs Program Önerileri 2021

Bilgisayarlar bir nevi kişisel eşyalarımız ve bunların güvenliğini sağlamak da oldukça önemli hale geliyor. Özellikle de bir bilgisayarı virüslere karşı korumak için antivirüs programı kullanmak mecburi oluyor. Çünkü bir anda bir virüsle karşılaşma tehlikesi ve bunun sonucunda da kişisel bilgilerinizi koruyamama durumu pek çok bilgisayar kullanıcısı için sorun oluşturuyor. Bu nedenle sizler için hazırladığımız ‘ücretsiz en iyi antivirüs programları’ listesiyle karşınızdayız. İşte; ‘Ücretsiz antivirüs program önerileri.’ ‘En iyi antivirüs program tavsiyeleri.’ ‘Antivirüs program önerileri 2021.’

9 programa yer verdiğimiz ve özelliklerine kısaca değindiğimiz ‘ücretsiz en iyi antivirüs programları’ tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘Ücretsiz antivirüs program önerileri.’ ‘En iyi virüs program tavsiyeleri.’ ‘Antivirüs program önerileri 2021.’

Ücretsiz En İyi Antivirüs Programları

Antivirüs Prgoram Önerileri 2021

  • Microsoft Windows Defender
  • Kaspersky Free Antivirus
  • Avast Free Antivirus
  • Bitdefender Antivirus
  • AVG Antivirus Free
  • Norton 360 ANtivirüs
  • Malwarebytes Anti – Malware
  • Avira Free Antivirus
  • Panda Free Antivirus
Microsoft Windows Defender

Antivirüs Program Önerileri 2021Ücretsiz antivirüs program önerileri listemize ilk sırada Microsoft Windows Defender ile başlıyoruz. Programın belli özellikleri arasında; yeni nesil virüsten koruma, kötü amaçlı yazılım koruması, izleme önleme, biyometrik oturum açma yer alıyor. Tüm bunları ücretsiz olarak sunan program, Windows ile dahili çalışıyor. Programın, parmak izi ve yüz tanıma gibi özellikleri daha güvenli oturum açmanızı sağlarken çocuk moduyla da çocuklara uygun web oturumları imkânı tanıyor. Aynı zamanda OneDrive dosyalarınızı yedekliyor ve önemli dosyalarınızda kimlik doğrulama özelliğini kullanarak güvenli bir klasöre sahip oluyorsunuz.

Kaspersky Free Antivirus

Antivirüs Program Önerileri 2021Listemizde ikinci sırada bulunan Kaspersky Free Antivirus, PC ve Android cihazlarınızdaki virüslere karşı korur, parolalarınızı, özel belgelerinizi korur ve depolar, VPN ile çevrimiçi olarak gönderdiğiniz ve aldığınız verileri şifreler. Ancak Kaspersky Free Antivirus’ün ücretsiz sürümünün kısıtlı olduğunu söylemekte fayda var. Dolayısıyla daha fazla özellik için ücretli sürümünü tercih edebilirsiniz.

Avast Free Antivirus

Antivirüs Program Önerileri 2021Antivirüs programları arasında adını sıkça duyduğumuz Avast Free Antivirüs’ün yüklemesi ve kullanımı oldukça kolay. Windows cihazlarını gizlilik, güvenlik ve performans sorunlarına karşı tarayarak bu sorunların nasıl giderileceği ile ilgili bilgi sağlar. Avast Free Antivirüs programının yeni özellikleriyle birlikte her ne kadar bilgisayarı yavaşlatmayacak şekilde sunulduğuna dair reklamı yapılsa da bilgisayar performansını düşürdüğü de söylenebiliyor.

Bitdefender Antivirus

Antivirüs Program Önerileri 2021Listemizde ön plana çıkan bir başka antivirüs programı da Bitdefender. Temel hizmetler sunan program, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyor, virüs taramasıyla güvenliğinizi sağlıyor ve kolay bir kullanım deneyimi yaşatıyor.

AVG Antivirus Free

Antivirüs Program Önerileri 2021Hem bilgisayarınızı hem de çevrimiçi hayatınızı korumanızı sağlayabilecek programlardan bir diğeri de AVG Antivirus Free. Bu program, kötü amaçlı yazılım koruması sağlar, verilerinizi çalabilecek e-posta bağlantılarını engeller, güvenli olmayan bağlantıları ve web sayfalarını engeller. Aynı zamanda istediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Programda iyileştirilmiş korumayı tercih ederseniz; gelişmiş fidye yazılımı korumasıyla önemli dosyalarınızı koruma, web kamera koruyucusu, geliştirilmiş güvenlik duvarı, bilgisayar korsanlarını engelleyen güvenlik özelliklerinden de faydalanabilirsiniz. Diğer yandan programın temel ücretsiz özellikleri de sizi tatmin edecektir.

Norton 360 Antivirüs

Antivirüs Program Önerileri 2021Android ve iOS için ücretsiz deneme sürümünü kullanabileceğiniz Norton 360 Antivirus’de aynı zamanda dilerseniz ücretsiz virüs taraması ve ücretsiz virüs kaldırma aracını da deneyimleyebilirsiniz. İnternette gezinirken, e-posta oturumunuzu açarken, herkese açık Wi-Fi kullanırken gizliliğinizi ve güvenliğinizi bu programla sağlayabilirsiniz. Ancak programın ücretsiz özelliklerinin oldukça kısıtlı olduğunu, temel koruma sunduğunu da ekleyelim.

Malwarebytes Anti – Malware

Antivirüs Program Önerileri 2021Diğer antivirüs programlarına göre daha az performans sunan Malwarebytes Anti – Malware’i 14 günlük ücretsiz deneme sürümüyle test edebilirsiniz. İstenmeyen reklamları kaldırma, var olan korumayı destekleme hizmeti sunan program, kötü amaçlı yazılımları yok eder.

Avira Free Antivirus

Antivirüs Program Önerileri 2021Orta seviye sistemler için ideal olan Avira Free Antivirus, casus, reklam, şantaj yazılımları ve benzerlerini engelliyor, gerçek zamanlı koruma ve güncellemeler sunuyor, PC’nizi yavaşlatmıyor. Sosyal ağlar ve e-posta ile kimlik avı saldırılarını engelleyen program aynı zamanda etkilenen dosyaları onarır. Bunlar dışında programın, USB aygıtlarını tarama, e-posta eklerini tarama, karşıdan yüklemeleri, torrentleri, bulut depolamayı tarama gibi özellikleri de mevcut. Fakat bu özellikleri ücretli pakette deneyimleyebiliyorsunuz.

Panda Free Antivirus

Antivirüs Program Önerileri 2021Antivirüs program önerileri listemizi Panda Free Antivirus ile bitiriyoruz. Ücretsiz sürümünde temel antivirüs koruması sağlayan program, günlük 150 MB ile sınırlı bir VPN hizmeti de sunuyor. Kişiselleştirilebilir arayüz özelliği de taşıyan program özellikle de orta seviye sistemler için tercih edebileceğiniz nitelikte.

İlginizi Çekebilir:

PlayStation Oyunundan Uyarlanan Uncharted Film Fragmanı Yayınlandı

Zula Sistem Gereksinimleri Nedir? Zula Kaç GB Yer Kaplıyor?

Poco X3 GT detaylı inceleme / 1 Aylık Kullanım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz